GÜNDEM
04 Kas 2019 13:07 Son Güncelleme: 04 Kas 2019 13:16

İsrail polisi Filistinli genci 'zevk için' sırtından vurdu

İsrail polisinin, Batı Şeria'da Filistinli bir genci sebepsiz yere sırtından vurduğu görüntüler İsrail'in uyguladığı devlet terörünü bir kez daha gün yüzüne çıkardı. Vurulan Filistinli genç acı içinde yere yığılırken, İsrail polisleri arkasına bile bakmadan bölgeden uzaklaştı.

Haberi Dinle

Görüntülerde, İsrailli polislerin bölgeden uzaklaşmasını istediği Filistinli bir genç sırtı dönük ve elleri havada olarak yürüyor. Daha sonra bir İsrail polisi, arkası dönük gence bölgeden uzaklaştığı sırada plastik mermiyle ateş açıyor.

Vurulan Filistinli genç acı içinde yere yığılırken, İsrail polisleri bölgeden uzaklaşıyor.  Haber, yayımlanmasının ardından sosyal medyada yoğun tepkiye neden oldu. 

Öte yandan İsrail’in TV kanalı 13News, söz konusu olayı ‘Eğlence için ateş ettiler’ başlığı ile duyurdu.

 

 POLİS BAŞKA BİR BÖLGEYE AKTARILMIŞ

İsrail polisinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, olayın yaklaşık 1,5 yıl önce Batı Şeria'da yaşandığı, sebepsiz yere Filistinli gence arkasından ateş açan sınır polisinin görevden alındığı ifade edildi. 

Açıklamada, görüntüyü kaydeden polislerin de başka birimlere aktarıldığı, olayla ilgili soruşturmanın ise devam ettiği kaydedildi. 

İsrail sınır polisi tarafından plastik mermiyle vurulan Filistinli gencin kimliği ve sağlık durumuna ilişkin ise bilgi verilmedi.

Kaynak : AA

Yorumlar