20 Kas 2023 22:02 Son Güncelleme: 20 Kas 2023 22:04

İsrail ordusu, Gazze'deki direnişe dayanamadı, bazı bölgelerden geri çekildi

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'ni 45 gündür havadan bombalamaya devam ederken, karada Filistinli gruplarla girilen çatışmalar sonucu daha önce ilerleme sağladığı Gazze Şeridi'nin kuzeyi ile şehirdeki bazı noktalardan ayrıldı. İşte bölgede yaşanan son gelişmeler...

İsrail ordusu, Gazze'deki direnişe dayanamadı, bazı bölgelerden geri çekildi
Haberi Dinle

Gazze'yi abluka altına alarak 45 gündür havadan bombalayan İsrail ordusu, bir yandan da karadan saldırılarını sürdürüyor. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail güçleri, Gazze şehrinin güneyindeki El-Hadra ve Ez-Zeytun mahallesinden 3 kilometre batıya yönünde konum değiştirdi. İsrail güçleri ayrıca, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya bölgesindeki Ebu Şerh Kavşağından, Gazze şehrinin merkezindeki Es-Saraya ile El-Cela Caddesi'ndeki Dubayt kavşaklarından geri çekildi.

İsrail askeri araçları da Tel el-Heva Mahallesinden ayrılarak Gazze şehrinin batısındaki Er-Reşid Caddesi'nde konuşlandı. Saftavi, Ebu Şerh Kavşağı ve El-Kerame bölgeleri İsrail güçleri tarafından büyük oranda tahrip edildi.

İsrail ordusu, Gazze'deki direnişe dayanamadı, bazı bölgelerden geri çekildi

İSRAİL DİRENİŞE DAYANAMADI

Söz konusu geri çekilmeler, En-Nasr Mahallesi, Şifa Hastanesi çevresi, Es-Seraya bölgesi ile Gazze şehrinin güneyindeki Es-Sabra Mahallesi'nde Filistinli gruplarla yaşanan şiddetli çatışmaların ardından gerçekleşti.

Yorumlar