GÜNDEM
25 Mayıs 2020 10:50 Son Güncelleme: 25 Mayıs 2020 10:53

İsrail kargo uçağına Türk bayraklı karşılama

İsrail ulusal havayolu şirketi El Al, 13 yıl sonra İstanbul’a ilk seferini gerçekleştirdi. Kargo uçağına dönüştürülen uçağa tıbbi malzemeler yüklendi. Yükleme esnasında Türk ve İsrail bayraklı yan yana açıldı.

Haberi Dinle

Ramazan bayramının 1. günü İsrail kargo uçağı Atatürk Havalimanına indi. Kudüs'te Mescid-i  Aksa'da bayram namazı kılmak isteyenlere yönelik şiddet ve gözaltılarının yaşandığı sırada İstanbul'a inen kargo uçağı rahatsızlığa neden oldu.

İsrail’in ulusal havayolu şirketi "EL AL", 13 yıl sonra İstanbul’a sefer gerçekleştirdi. İstanbul'a inen uçağın daha sonra Covid-19 virüsüyle mücadele için gerekli 23 ton malzemeyi, Tel Aviv üzerinden New York'a, Amerikalılara taşımak üzere yola çıktığı bildirildi.

Türkiye’deki İsrail Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, EL AL Havayolu şirketine ait bir kargo uçağının bu sabah İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş yaptığı belirtilerek, “THY’nin yanı sıra EL AL da Tel Aviv ile İstanbul arasında karşılıklı uçuşlar gerçekleştirerek, iki ülke arasındaki ticaretin yeni rekor seviyelere ulaşmasına katkı sağlayacak.” denildi.

Yorumlar