DÜNYA
14 Oca 2021 10:21 Son Güncelleme: 14 Oca 2021 10:36

İsrail askerleri Mescid-i Aksa'da konuşlandı

Siyonist İsrail'in Mescid-i Aksa'daki dünkü ölçümlerinden sonra, bu sabah erken saatlerde çok sayıda tam teçhizatlı İsrail askeri Mescid-i Aksa'ya konuşlandı. Onlarca askerin Aksa'ya baskın yapması endişeleri artırırken Müslüman liderlerin konuya acil müdahale etmesi bekleniyor.

Haberi Dinle

Siyonist işgali altında bulunan Kudüs güne yine diken üstünde uyandı. Onlarca tam teçhizatlı İsrail askeri sabah erken saatlerde Mescid-i Aksa'ya girdi.

Dünkü mühendislik ölçümlerinden sonra bugün gerçekleşen asker baskını endişelerin iyice artlmasına sebep oldu. Kudüslü Müslümanlar, Müslüman ülke lidererinin konuya acil müdahale etmesini isterken, kendilerinin de bir oldu bittiye izin vermeyeceklerini söylüyorlar.

AKSA'YA GİRİŞLERE YASAK KOYDU

Siyonist İsrail, koronaviras gerekçesiyle kadim Kudüs (eski şehir) dışındaki Kudüs mahalleleri ve Filistin'in diğer şehirlerinden Mescid-i Aksa'ya girişlere yasak koymuştu. Eski şehire girişleri de yasaklayan işgalci İsrail'in iddia ettiği tapınağı yapmak için harekete geçtiği gözleniyor. İsrail'in bu emeline ulaşmasına engel ise Müslümanalrın kuvvetli bir tepki göstermesi...

 

Yorumlar