DÜNYA
15 Şub 2016 20:29 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 02:17

İsrail alçakları tekerlekli sandalyedeki Filistinliyi yere attı

İsrail askerleri kendilerini bıçaklamak istediği iddiası ile bir Filistinli genç kızı vurdu. Ağır yaralanan genç kıza yardım etmeyen askerler onun yanına gelmek isteyen tekerlekli sandalyeli bir diğer Filistinliyi de sandalyesini devirerek yere attı.

Haberi Dinle

Filistin'in el Halil kentinde Halil İbrahim Camii yakınlarında İsrail güvenlik güçleri bıçaklı saldırıya giriştiği iddiasıyla Yasemin Ziro adında bir Filistinli kızı vurdu. Ağır yaralanan kızın yardımına gelenleri de engelleyen İsrailli askerler yerde kan kaybeden kızın acı çekmesine seyirci kaldı. Ona yardım etmek isteyen tekerlekli sandalyedeki bir Filistinliyi de durduran askerler sandalyesini devirerek bu kişiyi yere düşürdü.

İsrailli askerler bunun ardından da kıza yardım etmek için toplanan kalabalığa göz yaşartıcı bombayla müdahale etti.

İsrail askerleri saldırı sonrası büyük bir bıçağın olduğu bir fotoğraf yayınlamıştı. Ancak Al Jazeera muhabirine konuşan 20 yaşındaki Yasemin Ziro'nun babası ve diğer görgü tanıkları, kızın İsrailli askerlere saldırmaya çalışmadığını hatta yanında bıçak olmadığını söyledi. 

Bölgede çok sayıda güvenlik kontrol noktalarının da olduğunu belirten görgü tanıkları, o bölgeye bir bıçakla ulaşmanın mümkün olmadığını savunuyor.

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar