GÜNDEM
18 Haz 2019 23:23 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 11:00

İsmail Küçükkaya'dan Binali Yıldırım’ın iddialarına cevap

Gazeteci İsmail Küçükkaya, AK Parti'nin İBB Başkan adayı Binali Yıldırım'ın Ekrem İmamoğlu ile kendisi arasındaki görüşmeyle ilgili iddiaları canlı yayında yanıt verdi.

İsmail Küçükkaya'dan Binali Yıldırım’ın iddialarına cevap
Haberi Dinle

Tarihi ortak yayının moderatörü İsmail Küçükkaya hakkındaki iddialara FOX Ana Haber’de yanıt verdi. 

İKİ TARAFLA DA GÖRÜŞTÜM

Küçükkaya, “Ağır bir sorumluluk üstlendim. Kılı kırk yararak düzenledik her şeyi. Benim adaylarla görüşmem iki taraf tarafından görev olarak verildi. İki tarafla da görüştüm. Yıldırım’ın danışmanıyla konuştum. Yemek yedim. Orada konuştuk. Format, usul… Sorular yok orada. Yıldırım’ın danışmanıyla telefonda görüştüm. Yıldırım ile bugüne kadar 5 yayın yaptım hepsinde onunla görüştüm. Ben 31 Mart’ı sorarım, 6 Mayıs YSK kararını sorarım, 23 Haziran’a gidilirken ki süreci sorarım dedim bir çerçeve çizdim” dedi.

“BİRAZ ÖNCE YILDIRIM’I ARADIM” 

Küçükkaya, “Biraz önce Yıldırım’ı aradım. Programa ilişkin bir itirazınız var mı dedim. Konu o değil dedi. Sen dedi bana onunla yüz yüze konuştuğunu söylemedin. Ben moderatörüm bana güvendiniz dedim. Sen diyor onunla baş başa görüştün benimle görüşmedin. Bana iki genel başkan yardımcısı şunu dediler, soru sayısı, usul, soru başına süre ve format. Siz dedim bunları bilmiyormuydunuz. Ben zaten sizin danışmanızla görüşüp bunları konuşmuşum. 

Orada size bir tuzak kuruldu mu yok. Bu sabah Uğur Dündar bile şunu yazdı; İsmail son derece zor bir yayın öncesi iki tarafla görüşmek gayet normal” ifadelerini kullandı.

EKREM İMAMOĞLU GÖRÜŞMESİ 

İsmail Küçükkaya, İmamoğlu’nun danışmanlarıyla tartışma yaşadığını ve İmamoğlu’nu gördüğünde bir aparatla buharlı bir ses açma tedavisi yapıldığını söyledi. 

Küçükkaya, İmamoğlu ile sadece 3 cümle konuştuğunu ve daha sonra danışmanlarıyla programın formatı hakkında görüştüğünü belirtti.

ALGI YARATMA ÇABASI VAR

Bence canlı yayın berabere bitti. Bu beraberlik Binali Yıldırım tarafına yetmedi. Bir algı yapma çabası var.

 

Yorumlar