GÜNDEM
31 Eki 2019 14:51 Son Güncelleme: 31 Eki 2019 14:58

İsmail Koncuk'tan Kağıthane'deki yurt binası yıkımına tepki

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, bu sabah kapısı balyozlarla kırılarak içeri girilen ve ardından kepçelerle yıkılan öğrenci yurduna ilişkin yaptığı açıklamada 'AKP’li Kağıthane Belediyesi bir öğrenci yurdunu yıkmış. Bildirim yapılmamış. Sabahın 6’sında yurt yıkmak nedir?' diyerek tepki gösterdi.

Haberi Dinle

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, bu sabah zabıta ekipleri tarafından kapısı balyozlarla kırılarak içeri girilen ve ardından kepçelerle yıkılan öğrenci yurduna ilişkin yaptığı açıklamada 'AKP’li Kağıthane Belediyesi bir öğrenci yurdunu yıkmış. Bildirim yapılmamış. Sabahın 6’sında yurt yıkmak nedir?' diyerek tepki gösterdi.

İsmail Koncuk onlarca öğrenci ve personelin mağdur edildiği olaya ilişkin Twitter hesabundan yorum yaptı.

Koncuk açıklamasında 'AKP’li Kağıthane Belediyesi bir öğrenci yurdunu yıkmış. Bildirim yapılmamış. Sabahın 6’sında yurt yıkmak nedir? Yoksa size oy vermeyen bir başka cemaatin yurdu mu? Aynısını TÜRGEV’e yapabilir misiniz? Yazıklar olsun. 

Dernek binanın sağlam olduğuna dair rapor var, Belediye depreme dayanıklı değil, diyor.Bir rant kokusu var ancak ne olursa olsun, öğrenciler uyurken baskın yapmak, biber gazı sıkmak insanlık mıdır?Asıl mesele, size teslim olmayan insanlara yaklaşım şeklinizdir. Bu kabul edilemez.' dedi.

Yorumlar