GÜNDEM
26 Eki 2020 21:26 Son Güncelleme: 26 Eki 2020 23:36

Hatay'ın İskenderun ilçesinde patlama

Hatay'ın İskenderun ilçesinde polis ekipleri ile takibe aldıkları 2 terörist arasında sıcak çatışma yaşandı. Çatışma sırasında patlama meydana geldi. İçişleri Bakanı Soylu, 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Haberi Dinle

 Hatay'ın İskenderun ilçe merkezinde patlama meydana geldi, olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. 

Alınan bilgiye göre, Fener Caddesi'nde bir patlama meydana geldi. 

Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Cadde, araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

 

VALİDEN AÇIKLAMA

Hatay Valisi Rahmi Doğan patlamaya ilişkin bir açıklama yaptı.

Bir teröristin takibi sırasında patlamanın meydana geldiğini belirten Vali Doğan şu ifadeleri kullandı: "Güvenlik birimlerimizin Payas kontrol noktasında şüphelendiği 2 teröristten biri takip sonucunda İskenderun'da etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada bir patlama meydana gelmiştir. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır. Operasyon devam etmektedir. Kamuoyu bilgilendirilecektir."

2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay'ın İskenderun ilçesindeki terör eylemiyle ilgili iki teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. 

Soylu, Twitter'daki paylaşımında alkışlama işareti ve Türk Bayrağı ile birlikte, "Aferin kahramanlarımıza. İkisi de elde. Hikayesini anlatacağız" mesajını paylaştı. Soylu, paylaşımında İskenderun'u da etiketledi.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada patlama da teröristlerin kullandığı otomobil terkedilmiş olarak bulundu.

Yorumlar