DÜNYA
18 Şub 2018 18:45 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:25

İran'dan Netanyahu'nun hareketine sert tepki

Münih'te düzenlenen 54. Uluslararası Güvenlik Konferansı'nda yaptığı konuşmada İran'a yüklenen Netenyahu'ya İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'den tepki göstererek "sirk" diye nitelendirdi.

Haberi Dinle

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, İsrail'i Ortadoğu'da savaşa sebep olmakla suçlayan Zarif, "Bölgede saldırgan olan İran değil. İsrail komşularına karşı saldırgan bir siyasi tavır izliyor" dedi.

Münih Güvenlik Konferansı'nda yaptığı konuşmada, kendisinden önce konuşma yapan ve ülkesine suçlamalarda bulunan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'ya yanıt veren İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif Netanyahu'nun İran'a sert mesajlar veren konuşmasını, "sirk" diye nitelendirerek, "Sizler bu sabah bir komediye benzeyen sirkin izleyicileriydiniz. Kendisi (Netanyahu) bir yanıtı hak etmiyor" dedi.

İran’a sert mesajlar veren İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu Münih Güvenlik Konferansı'nda yaptığı konuşmada İsrail hava sahasında düşürüldüğü belirtilen bir insansız hava aracının parçasını göstererek, "Sayın Zarif bunu tanıdınız mı? Size ait. İran'ın tiranlarına şu mesajımla Tahran'a dönebilirsiniz: İsrail'in kararlılığını test etmeyin" diye konuşmuştu.

Yorumlar