DÜNYA
25 Mayıs 2019 15:01 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:34

İran ABD'yi bir kez daha tehdit etti: Gemilerinizi batırırız

İran ABD gerilimi her geçen gün biraz daha alevleniyor. ABD'nin Ortadoğu'ya ek asker sevkiyatini onaylamasının ardından İran Devrim Muhafızları Genel Komutan Yardımcısı Murtaza Kurbani ABD'yi ”Svaş gemilerini batırırız” diyerek tehdit etti

İran ABD'yi bir kez daha tehdit etti: Gemilerinizi batırırız
Haberi Dinle

İran ABD gerilimi her geçen gün biraz daha alevleniyor. ABD'nin Ortadoğu'ya ek asker sevkiyatini onaylamasının ardından İran Devrim Muhafızları Genel Komutan Yardımcısı Murtaza Kurbani, ”ABD savaş gemilerini batırırız” dedi.

İran Devrim Muhafızları Genel Komutan Yardımcısı Murtaza Kurbani, İran milletinin ABDyönetimini terörist nitelendirdiğini söyleyerek "ABD bölgeye 2 savaş gemisi göndererek bizimle oyun oynamasın. Bu savaş gemilerini en ufak hatalarında 2 adet füzemizle denizin dibine göndeririz” ifadelerini kullandı.

'DÜŞMANI UYARIYORUM'

İran’ın Hatem el Enbiya Merkez Komutanı Gholam Ali Rashid de ABD Başkanı Donald Trump'a tepki göstererek İran Meclis’inde yaptığı konuşmasında Hürmüz Boğaz’ı ve Basra Körfezi'nin istikrarı ve güvenliğinin İran olmadan sağlanamayacağına işaret ederek ”Düşmanı uyarıyorum. İran milletinin gücü ve iradesinde yanlış hesaplamalar yapmasınlar” ifadelerini kullandı.

Yorumlar