23 °c

İnternetsiz Instagram geliyor

Instagramı satın aldıktan sonra geliştirilmesi için büyü çaba harcayan Mark Zuckerberg, F8 2017 konferansında kullanıcılara internetsiz Instagram müjdesi verdi.

İnternetsiz Instagram geliyor

F8'in ilk gününde açılış konuşması yapan Mark Zuckerberg, Instagram'a çevrimdışı modunun ekleneceğini duyurdu. Çevrimdışı mod sayesinde Instagram kullanıcıları internet bağlantıları kesildiğinde veya olmadığında işlem yapabilecek. Beğenme, takip etme ve yorum yapma gibi temel özellikler çevrimdışı modda kullanılabilecek. İnternet bağlantısı yokken yapılan tüm işlemler internete bağlanıldığında sisteme aktarılacak. Facebook, bu yeni özelliği Instagram'ın gelişmekte olan pazarlarda da yaygınlaşmasını isteyerek geliştirdi.

ŞİMDİLİK SINIRLI KİŞİLER KULLANIYOR

Çevrimdışı mod, hızlı internetin pek yaygın olmadığı pazarlarda, kullanıcılara daha iyi ve kesintisiz bir sosyal medya deneyimi sunacak. 600 milyondan fazla kullanıcısı olan Instagram yeni özelliği şimdilik sadece Android uygulamasındaki beta kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Çevrimdışı modun önümüzdeki aylarda herkes için kullanıma sunulacağı ifade ediliyor.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.