07 Ara 2021 20:41 Son Güncelleme: 07 Ara 2021 20:41

Instagram'dan aile dostu uygulama!

Gelen eleştiriler üzerine gençleri ve çocukları korumak adına hizmet politikalarında değişikliğe gidecek olan Instagram, kullanıcıların benzer sayfalarda uzun süre vakit harcamasını engellenmeye çalışacak. Instagram'da aralıksız uzun süre vakit geçirenlere uyarı mesajları gönderilecek.

Instagram'dan aile dostu uygulama!
Haberi Dinle

Gençlerin ve çocukların zihinsel sağlığına zarar vermekle suçlanan sosyal medya platformu Instagram, hizmet politikalarında değişikliğe gitme kararı aldı.

Instagram, artık sayfalarda fazla vakit geçiren kullanıcıların diğer konulara yönelmelerini sağlamak için ekrana pop-up mesajlar yollayacak. Ayrıca uygulamada aralıksız 10, 20 ya da 30 dakika geçiren kullanıcılardan da mesajla biraz ara vermelerini istemekle birlikte kullanıcılara sosyal medyaya alternatif olarak yürüyüşe çıkmak, nefes egzersizleri yapmak gibi aktivitelere yönelebileceklerini söylenecek.

Platform yetkilileri, Mart 2022'de ebeveynlere çocuklarının platformu kullanımı konusunda daha fazla görünürlük vermeyi amaçlıyor. Buna göre; gençler, ebeveynlerine Instagram'da ne kadar zaman geçirdiklerini görme ya da bu zamanı sınırlama yetkisi verebilecek.

Yorumlar