SİYASET
16 Mayıs 2019 19:50 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:55

İmamoğlu'ndan üniversite öğrencilerine 'Binali Yıldırım' göndermesi

23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimleri için gezilerini sürdüren İmamoğlu karşılaştığı üniversite öğrencilerine ''Aman ha kopya çekmeyin, kopya çekecekler var, örnek almasın.'' diyerek Binali Yıldırım'a gönderme yaptı.

Haberi Dinle

YILDIRIM'A GÖNDERME

YSK kararı ile mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmasını Maslak Metrosu'na taşıdı. Ayazağa yönünden metroya inen İmamoğlu'nun çevresi, yüzlerce vatandaş tarafından kuşatıldı. Kendisiyle ''selfie'' yarışına girenlerin çoğunlukla üniversite öğrencisi olduğunu öğrenen İmamoğlu, kendi vaatlerini sahiplenen rakibi Binali Yıldırım'a gönderme yaptı: ''Aman ha kopya çekmeyin, kopya çekecekler var, örnek almasın.'' 

VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimini iptal etmesiyle mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmalarını Maslak Metrosu'nda yaptı. Ayazağa yönünden Maslak Metro İstasyonu'na giriş yapan İmamoğlu'nun etrafı, bir anda vatandaş tarafından adeta sarıldı. Bir anda karşılarında İmamoğlu gören vatandaşlardan kimi ''selfie'' yaparken kimi yurttaşlarda, cep telefonlarından canlı yayın yaparak, yakınlarını İmamoğlu ile buluşturdu. ''Ekrem Başkan'' ve ''Her şey çok güzel olacak'' sloganlarını atan vatandaşlar, İmamoğlu'ndan görüntü alabilmek için birbirleriyle yarıştı.

HER GENCE SÖYLÜYORUM, SAKIN KOPYA ÇEKMEYİN

Kendisiyle ''selfie'' yarışına girenlerin çoğunlukla üniversite öğrencisi olduğunu öğrenen İmamoğlu, kendi vaatlerini sahiplendiği ifade edilen rakibi Binali Yıldırım'a, ''Aman ha kopya çekmeyin, kopya çekecekler var, örnek almasın. Her gence söylüyorum. Sakın kopya çekmeyin'' sözleriyle gönderme yaptı. Vatandaşlar, kendilerine, ''Her şey çok güzel olacak'' şeklinde seslenen İmamoğlu'na, alkışlarla karşılık verdi.

Yorumlar