SİYASET
20 Haz 2019 14:23 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:35

İmamoğlu: İşçilerin haklarını koruduğum için Sayıştay raporundayım

Millet İttifakı'nın İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu Sayıştay raporunda adının geçtiği iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada 'İşçilerin haklarını koruduğum için Sayıştay raporundayım. Lüks araçlar veya usulsüz tahsisler vs. değil' dedi.

İmamoğlu: İşçilerin haklarını koruduğum için Sayıştay raporundayım
Haberi Dinle

Millet İttifakı’nın seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu bölgesel istihdam ofisinin açılışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İmamoğlu şunları söyledi:

Milletin iradesine karşı durulmayacağını en iyi Cumhurbaşkanı Erdoğan bilir.

ÇALIŞANLARA VERİLEN MAAŞ TAVAN ÜCRETİN ÜSTÜNDE 

Rapor doğru. İşçilerin haklarını koruduğum için Sayıştay raporundayım. Zarar denilen şey çalışanlarıma vermiş olduğum tavan ücretinin üstündeki rakamdan dolayı. Yani ben Beylikdüzü Belediyesi’nde çalışanlarını düşündüğüm için Sayıştay’da sorgulanıyorum. Lüks araçlar veya usulsüz tahsisler vs. değil, belgesi burada. Arkadaşlarım dağıtacaklar. Umarım yayınlarlar.

SAYIN YILDIRIM'A TEŞEKKÜR EDERİM

Ben unutmuştum, Sayın Yıldırım’a hatırlatması için yürekten teşekkür ediyorum.

(Kanal 7 muhabirinin Ordu’da yaşanan olayı ısrarla sorması üzerine) Bu soruya defalarca yanıt verdim. Cevaplarım sizi veya kanalınızı tatmin etmemiş olabilir. Sizin kanalınıza tavsiyem, Pontus ne demek, Yunan ne demek aşağılamak ne demek Sisi ne demek bunları sorgulamanız daha iyi olur. Benim Sayıştay raporunda işçilerin haklarını koruduğumu, bunu da verirseniz teşekkür ederim.”

Yorumlar