GÜNDEM
06 Haz 2022 12:04 Son Güncelleme: 06 Haz 2022 13:25

İmam Hatip okulunda dansöz oynatıldı

İmam hatipler tartışma konusu olmaya devam ediyor. Ahlaki yozlaşmanın had safhaya vardığı bu okullarda öyle bir noktaya gelindi ki para için dansöz bile oynatılır oldu.

Haberi Dinle

Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki Çalı İmam Hatip Ortaokulu'ndaki 'dansöz' görüntüsü skandal yarattı. Okul Aile Birliği Yönetimi'nin okula gelir elde etmek için düzenlediği okul çayı etkinliğinde dansöz oynatıldı. Çocukların da yer aldığı etkinlikte sahneye çıkan dansözün velilerle birlikte oynadığı görüntüleri, Eğitim İş Bursa Şubesi Başkanı Yeliz Toy, sosyal medya hesabından paylaştı.

TEPKİ YAĞDI

Yaşananlara tepki gösteren, Eğitim İş Bursa Şubesi Başkanı Toy, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Bu görüntüler Nilüfer Çalı İlk, Orta ve İmam Hatip Ortaokulundan. Okula gelir elde etmek için Okul Aile Birliği’nin düzenlediği okul çayı dansöz eşliğinde yapıldı. Yetişkinlere yönelik olarak okul salonunda yapılan bir etkinlikte öğrencilerin gözü önünde dansöz oynatılması çocuk gelişimi açısından da son derece sakıncalıdır” ifadelerini kullandı.

“DUYDUĞUMUZ UTANÇ TARİFSİZDİR”

“Okulların kaynak yaratmak için düştüğü acziyet karşısında duyduğumuz utanç tarifsizdir” diyen Toy, şunları söyledi;

“Merak ediyoruz, bugün dansöz oynatarak okula para toplamaya çalışanlar yarın daha neler yapacak? Sorumlular hakkında derhal işlem yapılmalı, adli-idari süreç başlatılmalıdır.

Okul yönetiminin de daha şimdiden ‘Okul Aile Birliği bizden bağımsız düzenledi’ dediğini duyar gibiyiz. Sakın ha! Devlet memurluğu sınırlarını bu yollarla aşan, okul aile birliklerini bir araç olarak kullanan okul müdürleri ilk hesap sorulması gereken kişilerdir.

Eğitim-İş olarak konunun takipçisi olacağımızı bildiriyor, yetkililerden açıklama bekliyoruz.”

BİHMED'TEN GARİP SAVUNMA

Bursa İmam Hatipliler Derneği, konuyla ilgili yaptığı açıklama ile dansöz olayını İHL'ler üzerinden ele almaya çalıştı. Ancak. çok daha vahim bir olaya imza attı. İHL'de dansöz oynatılmadığını iddia eden BİHMED, 980 çocuğun eğitim gördüğü okulda dansöz oynadığını ifade etti

Yorumlar