SAĞLIK
29 Haz 2021 15:09 Son Güncelleme: 29 Haz 2021 15:29

İlk Uygulama Ankara’da

Koronavirüsle mücadele kapsamında aşılama 18 yaşa düştü. Sağlık bakanlığının yaptığı açıklamaya göre, aşılama sadece hastane ve sağlık kuruluşlarında değil, tren ve otobüs garlarında oluşturulan merkezlerde de yapılacak.

Haberi Dinle

Feyzanur KAYA-Ankara Koronavirüsle mücadele kapsamında aşılama 18 yaşa düştü. Sağlık Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre, aşılama sadece hastane ve sağlık kuruluşlarında değil, tren ve otobüs garlarında oluşturulan merkezlerde de yapılacak.

İlk Uygulama Ankara’da

Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nda kurulan stantlarda gar çalışanları ve isteyen yolcular aşılanıyor.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mustafa Sırrı Kotanoğlu yaptığı açıklamada, randevu alamayan vatandaşlar, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nda çalışanlar ve yolcular için bu uygulamayı başlattıklarını söyledi. Kotanoğlu, bugünden itibaren havalimanında, otogarda, Ankara’da bulunan 30’a yakın alışveriş merkezinde ve sanayi bölgelerinde bu uygulamayı yaptıklarını açıkladı.

Yks sınavı sonrası gençler aşı olmaya gitti

Aşılama kampanyası 18 yaşa düştükten sonra gençlerin büyük bir çoğunluğu aşı yaptırmaya gitti. Kamuoyuna açık alanlarda stantların kurulması hastane ve sağlık kuruluşlarında yığılma olmasının önüne geçti.

Kaynak : Hürriyet

Yorumlar