GÜNDEM
12 Eki 2019 18:39 Son Güncelleme: 12 Eki 2019 18:54

İletişim Başkanı Altun'dan Arap Birliği bildirisine tepki

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Fırat’ın doğusuna yönelik gerçekleştirilen karşı bildiri yayımlayan Arap Birliği’ne Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

İletişim Başkanı Altun'dan Arap Birliği bildirisine tepki
Haberi Dinle

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Barış Pınarı Harekatı’na karşı Arap Birliği’nin yayımladığı bildiriye tepki gösterdi.

 

Twitter hesabından İngilizce paylaşımda bulunan Altün, şu ifadeleri kullandı: “Bugün yayımladığı bildiride ülkemizin Suriye’nin kuzeydoğusunda gerçekleştirdiği terörle mücadele operasyonunu ‘işgal’ olarak tanımlayan Arap Birliği’ni en sert biçimde kınıyorum. 

Türkiye’nin Filistin halkının haklarını savunmasından, Kudüs’ün işgalcilere peşkeş çekilmesine itiraz etmesinden, darbelere, cinayetlere ya da Yemen’de masum insanların bombalanması gibi olaylara karşı durmasından rahatsız olanların Arap dünyasını temsil etmediğini çok iyi biliyoruz. 

Nüfusunun büyük çoğunluğu Araplardan oluşan bir bölgenin PKK terör örgütü tarafından işgal edilmesinden, masum Arap sivillerin yurtlarından sürülmesinden, Arap köylerinin yerle bir edilmesinden hiçbir rahatsızlık duymayanların, terörle mücadelemizden duyduğu rahatsızlık bizim için ancak bir gurur vesilesi olabilir.”

Yorumlar