GÜNDEM
15 Eyl 2020 11:38 Son Güncelleme: 15 Eyl 2020 11:43

İlahiyatçı İlhami Güler'den Hz Hasan'a çirkin iftira

İlahiyatçı İlhami Güler, Peygamberimizin torunu Hazreti Hasan'ı iğrenç ifadelerle saldırdı. Hazreti Hasan için "zampara" ve "satılmış" diyen ilahiyatçı Güler, tepkiler üzerine geri adım atarak, "aşırıya kaçtım, Allah affetsin" dedi.

Haberi Dinle

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi  Prof. Dr. İlhami Güler, Hz.Muhammed'in torunu Hz. Hasan'a çirkin yakıştırmalarda bulundu. Hz. Hasan için "zambara" diyecek kadar alçalan İlhami Güler'e sosyal medyada büyük tepki gösterildi.

Sosyal medya hesabından yaptığı 2 ayrı paylaşımda Ehli Beyt aleyhinde ağır ve müstehçen ifadeler kullanan Prof. Dr. İlhami Güler'e tepki yağıyor.

Güler, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Hz. Muhammed'in torunu ve Hz.Ali ile Hz. Fatma'nın oğlu, Hz. Hasan hakkında iğrenç ifadeler kullandı.

Peygamberimizin "cennet gençlerinin efendisi" dediği Hz.Hasan hakkında yaptığı iğrenç paylaşımlar büyük tepki alan Güler, daha sonra geri adım atarak "Hz.Ali'nin oğlu Hz. Hasan hakkında kullandığım aşırı ifadelerden dolayı herkesten özür dilerim. Yanlış yaptım.Allah affetsin." dedi.

İŞTE GÜLER'İN HZ HASAN HAKKINDA YAPTIĞI ÇİRKİN PAYLAŞIMLAR

Resim

 

Resim

Yorumlar