DÜNYA
28 Eyl 2016 21:02 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 07:38

IKYB'den FETÖ okullarına taksit uyarısı

"Bölgedeki Ishık Üniversitesi'nin akıbeti belli olana kadar, söz konusu üniversitede eğitim alan öğrenciler hiçbir şekilde okul taksiti ödemesi yapmasın"

Haberi Dinle

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Yüksek Öğrenim Bakanlığı, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ait Erbil kentindeki Ishık Üniversitesi'nde okuyan öğrencilerin, ikinci bir karara kadar herhangi bir okul taksiti ödememesi talimatı verdiği bildirildi.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Bölgedeki Ishık Üniversitesi'nin akıbeti belli olana kadar, söz konusu üniversitede eğitim alan öğrenciler hiçbir şekilde okul taksiti ödemesi yapmasın." ifadeleri kullanıldı.

IKBY Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi, daha önce yaptığı açıklamada, "Eğitim Bakanlığı bu okullara el koyacak. Bu okullar devam etsin ama tamamıyla Eğitim Bakanlığına bağlansın, artık bu ellerden çıksın. Bu okullarda başka bir sistem olacak, başka insanlar girecek, başka yönetim olacak." demişti.

IKBY'nin Erbil kenti başta olmak üzere Süleymaniye, Duhok ve Halepçe kentlerinde FETÖ'ye ait 20'ye yakın okulun faaliyet gösterdiği belirtiliyor.

Kaynak: AA

ETİKETLER
#fetö #Okullar #IKYB
Yorumlar