GÜNDEM
02 Nis 2016 12:26 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 02:19

Iğdır'da terör operasyonu

Iğdır'da düzenlenen terör operasyonunda silah ve mermi ele geçirildi, 8 kişi gözaltına alındı.

Haberi Dinle

Bursa'da soğuk hava deposunun kasalarının konulduğu bölümünde bu akşam çıkan yangın korku ve paniğe neden oldu. Çevredeki evleri de tehdit eden yangının söndürülmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

Merkez Osmangazi İlçesi Mutlular Mahallesi'nde bulunan bir soğuk hava deposunun kasaların bulunduğu bölümde bu akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede tutuşan tahtalar çevredeki evleri de tehdit etti. Haber verilmesi üzerine Büyükşehir Belediyesi'ne ait çok sayıda itfaiye aracı olay bölgesine yönlendirildi. Can kaybının olmadığı öne sürülen yangının kontrol altına alınması için çalışmalar devam ediyor.

Alınan bilgiye göre, Iğdır Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, PKK terör örgütünün Ağrı Dağı'ndaki sözde mahkemesinde "yargılama, para cezası kesme ve sürgün etme" suçlarını işlediği gerekçesiyle tutuklanan Abdülmecit Kaya'nın il merkezindeki evine ve iş yerine operasyon düzenlendi.

Çok sayıda jandarma ve Jandarma Özel Harekat ekibinin katıldığı operasyonda, Kaya'nın ev ve iş yerinde sığınak olarak kullandığı belirlenen betonarme bölmeler balyoz yardımıyla kırıldı. Bölmelerden 2 adet kalaşnikof, 1 adet İngiliz mavzeri, 2 adet av tüfeği, 1 adet kuru sıkı tabanca ve bu silahlara ait 2 bin adet mermi ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.
Düzenlenen operasyonda, Kaya'nın çocukları ve eşinin de aralarında bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından jandarma komutanlığına götürüldü.

Abdülmecit Kaya, Ağrı Dağı'nın Korhan Yaylası bölgesinde bulunan mağarada PKK terör örgütü adına"yargılama, para cezası kesme ve sürgün etme" gibi örgütsel faaliyetlere katıldığı gerekçesiyle jandarma ekiplerince Kasım 2015'te düzenlenen operasyonda gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı.

Yorumlar