MEDYA
10 Oca 2020 11:22 Son Güncelleme: 10 Oca 2020 11:36

Hüseyin Arif Çakmak’tan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Çok sesli ve özgür medyanın demokrasinin olmazsa olmaz koşullarından biri olduğunu vurgulayan İstiklal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Arif Çakmak, basının toplumun hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak hiçbir baskıya maruz kalmadan yayın yapmasının önemine dikkat çekti.

Haberi Dinle

Çakmak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Çakmak mesajında, İstiklal Medya Grubu bünyesinde çalışan gazeteciler ve diğer basın mensuplarının Gazeteciler Günü'nü kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi. Gazetecilerin şerefli bir görevi ifa ettiğini vurgulayan Çakmak, sorumlu gazetecilik anlayışıyla hareket eden tüm gazetecilerimize teşekkürü bir borç biliyorum dedi.

Çakmak mesajında, Türkiye’de demokrasinin gelişiminde basının çok önemli bir rol oynadığını söyleyerek, her dönemde baskıcı anlayışlara karşı basının dik durması gerektiğini ve gerçeklerden taviz vermemesi gerektiğini belirtti.

Basının son yıllarda internet medyası ve sosyal medya ile yelpazesini genişlettiğini vurgulayan Çakmak, enformasyonun yaygınlaşmasının artık daha kolay olduğuna dikkati çekerek, bunun olumlu yönlerinin medyamızın gelişimine önemli katkılar sunacağını söyledi.

Yorumlar