YAŞAM
14 Eyl 2017 17:39 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 08:40

Hırsız ninjalar yakalandı

İstanbul’da kullandıkları özel maskelerle gasp terörü estiren ve marketçilerin kabusu haline gelen soygun çetesi polis tarafından çökertildi. İstanbul Beyoğlu'nda geçtiğimiz 16 Ağustos...

Haberi Dinle

İstanbul Beyoğlu'nda geçtiğimiz 16 Ağustos günü bir markete giren maskeli ve silahlı 3 kişi kasiyeri silahla etkisiz hale getirdi. Kasada bulunan 5 bin lirayı alan çete üyeleri kaçarak izlerini kaybettirdi. 

Olayın ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri başlattıkları soruşturmada soygunun gerçekleştiği marketin incelenen güvenlik kamera kayıtlarında ilginç bir detaya ulaştı. Soyguncuların marketi soyduktan sonra vatandaşlar tarafından kovalandıkları ve kovalamaca sonrasında ara sokaklardan birine giren şüphelilerden birinin maskesini düşürdüğü tespit edildi.

Aynı noktadaki kamera kayıtlarını inceleyen polis, olaydan 3 saat sonra maskeyi almaya gelen bir şahısı belirledi.  Maskeyi alan kişinin M.K.Ö. isimli şahıs olduğunu tespit eden polis şahısın 3 gaspçıdan birisi olduğunu belirledi. 

Adresi belirlenip izlemeye alınan 17 yaşındaki M.K.Ö.'nün üzerinden yapılan takiplerde C.P. ve N.G. isimli soyguna katılan diğer 2 gaspçıyı da belirleyen polis, araştırmaların tamamlanmasının ardından bu gün sabah saatlerinde düzenlediği operasyonlarla  17 yaşlarındaki M.K.Ö,'yü İstanbul'da, C.P.'yi Elazığ’da, 16 yaşındaki N.G.'yi ise kaçtığı Batman’dan dönerken İstanbul’da yakalayarak gözaltına aldı. Sorguları devam eden 3 çocuk soyguncunun değişik tarihlerde 3 soygun olayını daha gerçekleştirdikleri belirlenirken, polisin soruşturması devam ediyor. 

Yorumlar