GÜNDEM
14 Oca 2016 20:18 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 02:14

HDP'li isimden flaş Çınar saldırısı açıklaması

Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde polis lojmanlarına yönelik düzenlene saldırıyla ilgili konuşan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Ailelerin acılarını paylaşıyorum.

HDP'li isimden flaş Çınar saldırısı açıklaması
Haberi Dinle

HDP tarafından son süreçle ilgili düzenlenmek istenen mitinge Batman Valiliği'nin izin vermemesi üzerine parti binası önünde toplanan partililere seslenen HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Diyarbakır'ın Çınar ilçesindeki bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi.
Bombalar patlamasın istiyoruz
Sokağa çıkma yasaklarının ilan edilmemesini isteyen Yüksekdağ, şunları söyledi:
"Sokağa çıkma yasakları ilan edilmesin. Çınar'da polis lojmanları ile karakollarda bombalar patlamasın istiyoruz. Batman sokaklarında özgürce yürüyebilmek, halkın değerlerini haykırmak istiyoruz. Çınar'daki olayda hayatlarını kaybedenlerin yakınlarının acılarını paylaşıyorum. Geçmiş süreçlerde de çok net söyledik; çatışma ve şiddet ortamı içinde ne asker, ne polis, ne sivil, ne kadın, ne genç, ne çocuk hiçbir yurttaşımızın artık hayatlarını kaybetmesini istemiyoruz. Bizim istediğimiz bu kadar net. Peki siyaset ne istiyor? Cevapları net; onlar daha fazla güç ve otorite istiyorlar. Onlar başkanlık ve diktatörlük istiyorlar, onlar sermaye ve güç istiyorlar, onlar Türkiye halkının geleceğine ve bugüne ipotek koymak istiyorlar, onlar kendileri dışında konuşan ve hareket eden tek bir insan kalmasın istiyorlar. Ama kusura bakmasınlar onların bu saldırganlıkları gayrimeşrudur. Kaos ve gözyaşıyla Türkiye'yi bu noktaya getirdiler. Zulümle, ölümle, savaşla ve yasaklarla yönetemezsiniz. Artık karşısınızda kendisini yöneten bir halk var. Her biri birer başkan, birer vekil. Mücadelenin en önünde giden öncüler, önderler haline gelmiş bir halk var artık karşınızda.

Yorumlar