18 °c

Hayvan hırsızları kaçtı!

Yaklaşan Kurban Bayramıyla beraber hayvan hırsızları arttı. Hırsızlar çaldıkları hayvanları bırakıp bölgeden uzaklaştı. Muş’un Varto ilçesinde çaldıkları hayvanları kamyona...

Hayvan hırsızları kaçtı!
14/08/2017 12:16 - Güncelleme : 08/04/2019 10:04

Muş’un Varto ilçesinde çaldıkları hayvanları kamyona yükledikleri sırada fark edilen hırsızlar, her şeyi bırakarak kaçtı.

Alınan bilgilere göre, ilçeye 20 kilometre mesafede bulunan Kayalıdere köyünün muhtarı Fadlı Özer’in ağılına giren hırsızlar, 10 büyükbaş hayvanı alıp kamyona yüklemeye başladı. Bu esnada uyanan ve durumu fark eden Fadlı Özen; av tüfeğiyle ateş ederken, hırsızlar ise hayvanları ve kamyonu bırakarak bölgeden başka bir araçla kaçtı.

Açıklamalarda bulunan Kayalıdere Köyü Muhtarı Fadlı Özen, her gün saat 02.00 gibi saatini ayarlayarak hayvanlarını kontrol etmeye gittiğini dile getirerek, “Uyandığımda hayvanlarımın çalındığını fark ettim. Hemen av tüfeğimi alıp köyde kum ocağının olduğu yere yöneldim. Orda birkaç mermi attıktan sonra hırsızların hayvanları bıraktıklarını ve köye doğru geldiğini gördüm. Hayvanlarımın tamamını aldım. Ocakta 66 LV 932 plakalı kamyonu gördüm. Kamyonu bırakıp kaçan hırsızları yakalayamadık. İlçe Jandarma Komutanlığına durumu bildirdik. Kamyona el konuldu. Hırsızlar hala yakalanmadı. Bu hırsızların bir an evvel cezalandırılmalarını istiyorum” dedi.

Kamyon, çekici yardımıyla İlçe Jandarma Komutanlığınca getirilirken, hırsızların yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.