25 °c

Hatipoğlu çok sert konuştu: Bazı ilahiyatçılar...

Hatipoğlu, son dönemde bazı ilahiyatçıların fitne çıkararak halkı yanılttığına dikkat çekerek, "Yakında Hz. Muhammed de yok diyecekler." dedi. Kağıthane Belediyesinin Hasbahçede...

Hatipoğlu çok sert konuştu: Bazı ilahiyatçılar...
13/06/2017 14:34 - Güncelleme : 08/04/2019 10:28

Kağıthane Belediyesinin Hasbahçede düzenlediği Ramazan etkinliklerine ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu konuk oldu. Binlerce vatandaş söyleşinin başlamasına daha saatler varken alanda yerlerini aldı. Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç'da söyleşiyi eşi Fatma Kılıç ile birlikte takip etti. Müslümanların son dönemdeki durumuna atıfta bulunan Hatipoğlu, Dünyada Müslümanları önce böldüler şimdi de birbirine düşürmeye çalışıyorlar. Allah bunu yapanların oyunlarını bozsun dedi.

BAZI İLAHİYATÇILAR YAKINDA HZ. MUHAMMED YOK DİYECEK

Son dönemde bazı ilahiyatçıların fitne çıkararak halkı yanılttığına dikkati çeken Hatipoğlu, "Bazı ilahiyatçılar Şefaat yok, kabir azabı yok, kader yok, Hz. Âdem ile Havva yok demeye başladılar. Yakında Hz. Muhammed de yok diyecekler ama onu daha söyleyemiyorlar. Bir müddet sonra Kuran da yok diyecekler. Akıl var Kurana ne gerek var diyecekler. Özellikle hocalar arasında böyle bir akım var. Üzülerek söyleyeyim onların talebeleri arasında ateistler çoğaldı. Karşımızda böyle bir fitne var ve bu fitnenin merkezinde bazı ilahiyatçılar var" diye konuştu.

Prof. Dr. Hatipoğlu, "Ne kadar günahkâr olursak olalım, tövbe kapısı bize her zaman açık. Hiçbir zaman Allahtan ümidinizi kesmeyeceksiniz" sözleriyle konuşmasını sonlandırdı. Söyleşinin devamında Prof. Dr. Hatipoğlu Hz. Peygamberin ve sahabelerinin hayatlarından hikâyeler anlattı.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.