YAŞAM
13 Kas 2017 17:25 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 08:46

Hapı ambalajıyla yuttu, hastanelik oldu

Kayseri'de, doktorun yazdığı film tablet halindeki hapı makasla kesip, tek parça haline getiren 43 yaşındaki Hüsniye Yesegüy, hapı ambalajından çıkardığını sanarak, yuttu. Yemek borusuna takılan hapın bulunduğu ambalaj, operasyonla çıkarıldı.

Haberi Dinle

Kayseri'de merkez Kocasinan ilçesi Argıncık Mahallesinde oturan Hüsniye Yesegüy, doktorunun tedavi için verdiği ilaçları bir süredir kullanıyordu. Yesegüy, eczaneden film tablet halinde satın aldığı hapı, içmeden önce makasla keserek, parçalara ayırdı. Avucuna aldığı PVC kaplı hapı, ambalajından çıkardığını sanan Yesegüy, bir bardak suyla yuttu. Hapı koruyucu ambalajından çıkardığını zanneden Yesegüy'ün ilacı yuttuğu sırada, ambalajın keskin kenarları yemek borusunu yırttı.

Yakınlarının haber vermesi üzerine eve gelen sağlık ekipleri, Yesegüv'ü ambulansla Kayserieğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisine kaldırdı. Tedaviye alınan Yesegüyün yemek borusuna takılan ve daha sonra midesine inen ambalaj içindeki hap, hastanenin kulak burun boğaz servisinde yapılan cerrahi operasyonla çıkarıldı.

Yorumlar