GÜNDEM
23 Haz 2022 10:14 Son Güncelleme: 23 Haz 2022 10:23

Hanefi Avcı'nın rütbeleri geri alınıyor! Açıklamaları gündem olmuştu!

Eski Emniyet Müdürü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele (KOM) Dairesi Başkanı Hanefi Avcı’nın rütbelerinin geri alınmasına karar verildi. Avcı, son zamanlarda Selahattin Demirtaş, SADAT, yolsuzluk ve yaklaşan seçimler hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Haberi Dinle

Eski Emniyet Müdürü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele (KOM) Dairesi Başkanı Hanefi Avcı hakkında, "AİHM kararı doğrultusunda Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması" ifadesini kullanması sonrası soruşturma açılmıştı.

Avcı ise Demirtaş açıklamasının bir bahane olduğunu belirterek ve asıl gerekçenin SADAT, yolsuzluk ve yaklaşan seçimler konusundaki eleştirileri olduğunu iddia etmişti.

AVCI HAKKINDA KARAR

Son gelişmeye göre hakkında 7145 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 26. Maddesi ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 35. madde doğrultusunda soruşturma yürütülen emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın 20 Haziran 2022 tarihi itibarıyla rütbelerinin geri alınmasına karar verildi.

Kararın Hanefi Avcı’ya tebliğ edilmesiyle beraber emekli polis kimliği ve silahı da geri alınacak.

 

Yorumlar