GÜNDEM
24 Eki 2021 13:05 Son Güncelleme: 24 Eki 2021 13:05

Halk eğitim sertifikaları e-Devlet'ten alınabilecek

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, halk eğitim kurs sertifikalarının artık e-Devlet kapısı üzerinden temin edilebileceğini söyledi. Özer, "Artık vatandaşlarımız, bu belge ve sertifikaları e-Devlet kapsından alabilecekler'' ifadelerini kullandı.

Haberi Dinle

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer, halk eğitim kurs sertifikalarının e-Devlet üzerinden alınabileceğini söyledi.

Yazılı bir açıklama yayımlayan Özer, hayat boyu öğrenme kapsamında vatandaşların taleplerine göre düzenlenen halk eğitim kurslarını yaygınlaştırmak ve erişilebilirliğini artırmak için yeni bir planlamaya gidildiğini ifade etti.

Sertifikaların alınmasında yeni bir çalışma başlattıklarını belirten Özer, "Artık vatandaşlarımız, bu belge ve sertifikaları e-Devlet kapsından alabilecekler. Bu projeyi başarılı bir şekilde tamamlayan Bilgi İşlem ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüklerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Ekim 2021'e kadar geçen sürede 37 milyon 821 bin 524 vatandaş, 44 milyon 619 bin 327 sertifika aldı. Artık bu sertifikaların tamamı e-Devlet üzerinden alınabilecek.

Belgelerini yeni alan ya da daha önceden aldığı sertifikaya yeniden ulaşmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet kapısı üzerinden barkodlu sertifikalarına rahatça ulaşabilecekler.

 

Yorumlar