GÜNDEM
22 Eki 2021 11:22 Son Güncelleme: 22 Eki 2021 11:29

Hainler, MOSSAD'a para karlığı bilgi satmışlar

İsrail istihbaratı MOSSAD'a ajanlık yapan hainlerin para karşılığı bu işi yaptıkları ortaya çıktı. Siyonist İsrail'e ajanlık yapan hainler, Türkiye'deki öğrenci ve STK bilgilerini MOSSAD'a para karşılığı vermişler.

Haberi Dinle

Milli İstihbarat Teşkilatı ( MİT),  dün başarılı operasyonla Siyonist İsrail istihbarat servisi MOSSAD ajanlarını yakalamıştı. Farklı illerde Türkiye aleyhinde çalışmalar yürüttüğünün tespit edilen ajanların ilk ifadesi ortaya çıktı.  Uzun süren sıkı takiplerin ardından 4 ilde 15 MOSSAD ajanı gözaltına alındı. MOSSAD'a çalışan ajanlardan biri olan M.A.S., para karşılığı elde ettiği bilgileri sızdırdığını itiraf etti.

ÖĞRENCİLERE HİZMET VERİYOR 

İstanbul'da yurt dışından gelen öğrencilere hizmet veren bir danışmanlık şirketi olduğunu belirten M.A.S, MOSSAD'ın kendisiyle ilk olarak Aralık 2018'de temasa geçtiğini söyledi.

BİLGİLERİ PARA İLE SATTI

M.A.S, "Filistinli öğrencilerle ilgili ve STK'lar hakkında bilgi verdim. 2021 yılında benimle yüz yüze görüşmek istediler. Vizem yoktu ancak 1 saat içerisinde vize çıkardılar. Zürih Havalimanı'nda beni A.Z. isimli ajan karşıladı. M.C. ile görüşmem için otele gittik. Elde ettiğim tüm bilgileri verdim karşılığında 2 bin euro verdiler. Mesajları şifreleyerek iletmeyi bana onlar öğretti." ifadelerini kullandı.

Yorumlar