13 Şub 2024 14:47 Son Güncelleme: 13 Şub 2024 14:48

Gülten Kaya'dan "Ahmet'in Türküsü" filmine tepki: Bu ticari sömürü araçlarına itibar etmeyiniz

Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, Ahmet Kaya'nın hayatının anlatılacağı "Ahmet'in Türküsü" filmini asla desteklemeyeceklerini açıkladı. Gülten Kaya filmi, sanatçıya ve sevenlerine yapılmış saygısızlık olarak gördüklerini belirtti. Gülten Kaya, 1 Mart'ta vizyonlarda olacağı açıklanan filminin gösterime girmemesi için yasal işlemleri başlattıklarını duyurdu.

Gülten Kaya'dan "Ahmet'in Türküsü" filmine tepki: Bu ticari sömürü araçlarına itibar etmeyiniz
Haberi Dinle

Merhum sanatçı Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya Hayaloğlu, 1 Mart'ta vizyona gireceği açıklanan "Ahmet'in Türküsü" filmiyle ilgili sessizliğini bozdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Gülten Kaya, filmi bir ticari proje olarak gördüklerini ve asla desteklemediklerini belirtti.

"FİLM FURYASI İÇİNE AHMET KAYA'YI ZORLA DAHİL ETMEK İSTİYORLAR"

Gülten Kaya'nın açıklamasında "Aramızdan 24 yıl önce ayrılan ve iradesini bizlerin temsil ettiği sanatçı Ahmet Kaya hakkında yapıldığı iddiası bulunan, adına 'film' demekten hicap duyduğumuz, başta sanatçının kendisine ve tüm sevenlerine yapılmış bir saygısızlık olarak gördüğümüz bu ticari projeyi asla desteklemediğimizi kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. Sevenlerini, sanatçının sesini ve herhangi bir eserini içerisinde barındırmayan ya da hayatına dair herhangi bir doğru bilgiyi kendileriyle buluşturamayacak olan bu 'kurmaca' kandırmacasına karşı dikkatli olmaları için uyarmak isteriz. Sanatçının itibarını ve değerlerini yok sayarak, yalnızca ismi üzerinden maddi kazanç sağlama gayretinde olan; fikrine, duygusuna, eserlerine, sevenlerine, ailesine, evlatlarına, ideallerine yüz çevirerek vahşi bir piyasa çarkının ve 'biyografik film' furyasının içine Ahmet Kaya'yı da zorla dahil etmek isteyen bu kişileri tanıyınız" dedi.

Gülten Kaya'dan "Ahmet'in Türküsü" filmine tepki: Bu ticari sömürü araçlarına itibar etmeyiniz - Resim : 1

Kaya, sözlerine "Değerli Ahmet Kaya sevenleri, dinleyicileri; sizlere 'Ahmet Kaya Filmi' gibi tanıtılan bu ticari sömürü araçlarına itibar etmeyiniz. Ahmet Kaya'nın kısacık ömrünün ağır ve hazin hikayesini barbarca araçsallaştıranlar, çöküşteki kariyerlerini Ahmet Kaya ismi üzerinden yeniden kurmaya çalışan kurnaz tüccarlardır. Bir yaşamı bütünüyle algılayıp seyirciye öyle aktarmak gibi hakiki ve esas dertlerden uzak, arama motorlarından edinilmiş yanlış bilgi kırıntılarından senaryo üretebilecek kadar amatör olan ve sinema sektörünü giderek bayağılaştıran bu tüccarların ve ticaretlerinin miadı nihayet dolduğunda, muhakkak gerçek bir Ahmet Kaya filmi yapılacaktır ve o haberi de sizlerle ilk paylaşan yine bizler olacağız" diye devam etti.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gülten (@gultenkayahayaloglu)'in paylaştığı bir gönderi

Yorumlar