SPOR
11 Oca 2020 09:39 Son Güncelleme: 11 Oca 2020 09:41

G.Saray'da büyük şok! Yeni transfer sıtmaya yakalandı

Galatasaray Kulübü, yeni transferi Henry Onyekuru’nun ülkesi Nijerya'da sıtma hastalığına yakalandığını açıkladı. Peki sıtma paraziti nedir? Sıtma hastalığının belirtileri nelerdir? İşte tüm detaylar...

Haberi Dinle

Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada, Onyekuru'nun transfer görüşmeleri öncesi tatil amacıyla gittiği ülkesindeki Nijerya'da sıtma parazitine maruz kaldığı tespit edildiği bildirildi.

"TEDAVİ TİTİZLİKLE UYGULANMAKTADIR"

Sağlık kontrollerinde herhangi bir bulgu olmamasına ve yapılan tetkiklerde hastalığa dair şüphe uyandıracak bir veri bulunmamasına rağmen oyuncunun bir gün önce başlayan yüksek ateşini ısrarla sorgulayan sağlık ekibi tarafından hastalığın teşhis edildiği vurgulanarak, şu ifadelere yer verildi:

"Oyuncumuz sponsor hastanemiz Liv Hospital’da tedaviye alınmıştır. Gerek sağlık ekibimiz ve Liv Hospital’ın değerli uzman hekimlerinin belirlediği uluslararası tedavi protokolleri gerekse Sağlık Bakanlığınca görevlendirilmiş resmi makamların bu hastalıkla ilgili ön gördüğü protokoller dikkate alınarak tedavi titizlikle uygulanmaktadır. Hastalığın seyri ve oyuncumuzun sağlık durumu ile ilgili gelişmeler oldukça kamuoyu bilgilendirilecektir."

Kaynak : AA

Yorumlar