21 Kas 2023 00:50 Son Güncelleme: 21 Kas 2023 00:52

Giresun'da fırtına etkili oldu... Duvar yıkıldı, yol çöktü!

Giresun'un Espiye ilçesinde etkili olan fırtına nedeniyle kıyıda dalgaların aşındırdığı beton duvarın bir kısmı yıkıldı, sahil yolunda çökme kaynaklı hasar oluştu.

Giresun'da fırtına etkili oldu... Duvar yıkıldı, yol çöktü!
Haberi Dinle

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde akşam saatlerinde sağanak ve fırtına etkili oldu. Espiye ilçesi Yalı Mahallesi'nde, etkili olan fırtına nedeniyle denizde oluşan dalgalar, Karadeniz Sahil Yolu'nun Giresun- Ordu güzergahında hasara yol açtı.

Giresun'da fırtına etkili oldu... Duvar yıkıldı, yol çöktü! - Resim : 1

Fırtınanın etkisiyle kıyıda sahil yoluna paralel uzanan beton duvarın bir bölümü, dalgaların alt kısmını aşındırması nedeniyle yıkıldı. Duvarın yıkılması sonucu Güce Kavşağı mevkisinde karayolunun bir kısmında çökme meydana geldi. Yoldan geçen sürücülerin ihbarıyla bölgeye karayolları ve trafik polisi ekipleri sevk edildi.

Giresun'da fırtına etkili oldu... Duvar yıkıldı, yol çöktü! - Resim : 2

Ekipler, uyarıcı levhalar yerleştirdikleri bölgede güvenlik önlemi alırken, ulaşım da tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

VALİLİKTEN UYARI

Giresun Valiliği de etkili olan fırtınaya ilişkin yazılı açıklamada bulundu.,Giresun'da fırtına etkili oldu... Duvar yıkıldı, yol çöktü! - Resim : 3

Sürücülerin uyarıldığı açıklamada, "Denizden gelen dalga fırtınası ilk yıkıcılığını kaybetse de şiddetini devam ettirmektedir. Güzergahta seyahat edecek sürücülerin dikkatli olması, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önem arz etmektedir" denildi.

Yorumlar