SPOR
15 Ağu 2020 18:14 Son Güncelleme: 15 Ağu 2020 22:19

Galatasaray Fatih Öztürk transferini açıkladı!

Galatasaray, Kasımpaşa ile yollarını ayıran kaleci Fatih Öztürk ile 2 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı. İmzanın ardından konuşan Fatih Öztürk "Çok farklı duygular içindeyim. Burası Türkiye'nin en önemli kulübü. Burası Türkiye'nin futbol anlamında çatısı. Herkesin olmak isteyeceği yerdeyim. Her taraftarımız gibi, her sabah uyandığımda şampiyon gibi uyanıp, şampiyon gibi çalışıp, elimden geleni yapıp onları mutlu etmeye çalışacağım.' dedi.

Haberi Dinle

Galatasaray, 33 yaşındaki kaleci Fatih Öztürk ile 2 yıllık sözleşme imzalandığını duyurdu. 

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ'den Borsa İstanbul'a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) da yayımlanan açıklamada  "Fatih Öztürk ile 2020-2021 ve 2021-2022 sezonları için anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşma gereği şirketimiz futbolcuya her bir sezon için net 4 milyon lira tutarında sabit transfer ücreti ödeyecektir." denildi. 

ALBAYRAK'TAN FATİH ÖZTÜRK AÇIKLAMASI 

Geride kalan sezonu Kasımpaşa'da tamamlayan 33 yaşındaki kaleci; Süper Lig'de Trabzonspor ve Akhisarspor'da da forma giymişti. Fatih Öztürk, Akhisarspor formasıyla Türkiye Kupası ve TFF Süper Kupa kazanma başarısı gösterdi. 

Öte yandan, kulüpten yapılan açıklamada, tecrübeli kalecinin sağlık kontrolünden geçirildiği de bildirildi. 

İmzanın ardından GSTV'ye konuşan Fatih Öztürk şunları söyledi: "Çok farklı duygular içindeyim. Burası Türkiye'nin en önemli kulübü. Burası Türkiye'nin futbol anlamında çatısı. Herkesin olmak isteyeceği yerdeyim. Her taraftarımız gibi, her sabah uyandığımda şampiyon gibi uyanıp, şampiyon gibi çalışıp, elimden geleni yapıp onları mutlu etmeye çalışacağım. İlk maçım yıllar önce Galatasaray'a karşı Türkiye Kupası'ndaydı. Galatasaray ile serüven orada başladı. Burasının benim için farklı bir ambiyansı var. Bu statta her zaman ayrı hislerim oldu. Artık bu statta az önce de başkanımızın dediği gibi, penaltıları Galatasaray camiası için çıkaracağım, onlar için kurtarış yapmaya çalışacağım. Bu stat benim için performans açısından her zaman özel olmuştur. İnşallah bu forma altında bu performansı sergilemeye devam edeceğim"

Yorumlar