SPOR
15 Eki 2019 01:07 Son Güncelleme: 15 Eki 2019 02:10

Şenol Güneş'ten Fransız muhabire tokat gibi yanıt!

Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, EURO 2020 Elemeleri'nde Fransa karşısında alınan 1-1'lik beraberliğin ardından basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtladı. Güneş, Fransız muhabirin "Asker selamı sizin için normal ama bizim için şoke edici" ifadesine tokat gibi bir yanıt verdi.

Haberi Dinle

A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri H Grubu'nda Fransa ile deplasmanda yaptığı maçı 1-1 berabere tamamladı.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fransa maçı sonrasında açıklamalarda bulundu. 

Sözlerine "Önce Allah'ıma şükrediyorum" diyerek başlayan Şenol Güneş, Fransa'dan lider dönen futbolcularını tebrik etti. Güneş "Bütün oyuncularımız iyi niyetle, samimiyetle, çalışarak buraya kadar geldiler. Bugün de kazanarak ayrılmak güzel olurdu ama Fransa iyi bir takım. Tedbirli oynamak zorundaydık. Oyuncularımız iyi niyetini ortaya koydu, hak ettikleri 1 puanı aldı. Zor bir maçtı. Sadece stattaki değil, dünyanın her yerindeki Türk taraftarlarımızın beklentisini biliyoruz. Sorumluluğumuz ağır, kolay değil. Umudu verdik, o umudu mutluluğa çevirmek istiyoruz. Biraz daha gayret ve çalışma istiyor. Bu sonuç bize mesafe aldırdı. Oyuncularımı alınlarından öpüyorum. Grupta avantajlı durumdayız, lider bitirebiliriz ama hala garantimiz yok. Lider olarak çıkma şansımız var. Tüm Türkiye olarak 1 ay sonraki maça hazırlanmak zorundayız. Karanlıktan aydınlığa gidiyoruz. Her alanda iyi olalım" ifadelerini kullandı.

TOKAT GİBİ YANIT

Fransız muhabirin Güneş'e yönelttiği, "Asker selamı sizin için normal ama bizim için şoke edici" ifadesine şu yanıtı verdi: "Asker selamı, bir şiddeti doğurmak için değil. Çocuklarımızın ülkemizde kalmasını istiyoruz. Böyle durumlarda futbolcu sahada elini kalbine götürür ya da bir işaret yapar. Burada kötü niyet aramamak gerek. Askerlerimizi birini öldürsün diye göndermiyoruz, bunu istemiyoruz. Bize karşı yapılan saldırı sonucunda biz oradayız.  Bu soruları hep bana soruyorsunuz. Bunları, Trump veya Macron'a sormanız gerek. Dünyayı onlar yönetiyor, ben takımı zor yönetiyorum." yorumunu yaptı. "

Yorumlar