KORONAVİRÜS
20 Şub 2021 09:13 Son Güncelleme: 20 Şub 2021 09:14

Filistin ve İsrail arasında mutant virüs anlaşması

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail Sağlık Bakanlığı ile mutant virüsün yayılımını engellemek için teknik işbirliği konusunda anlaşma sağlandığı belirtildi.

Haberi Dinle

Filistin ve İsrail sağlık bakanlıklarından yetkililer, Filistin Sağlık Bakanlığı binasında mutant virüs ile ilgili işbirliği  için bir araya geldi. Toplantı sonrası sağlık bakanlıklarından yetkililer, her iki ülke arasında yeni tip koronavirüsün daha hızlı yayılan mutant türüne karşı yürütülecek mücadelede  teknik iş birliği yapma konusunda anlaşıldığını açıkladı. 

TEST MALZEMELERİNİN ÜLKEYE GİRMESİ KONUSUNDA ANLAŞMA SAĞLANDI

Açıklamada, Filistin Sağlık Bakanlığının, İsrail tarafından, Batı Şeria'nın güneyindeki Mesafir Yatta bölgesinde sağlık hizmeti veren araçlara el konulmamasını istediği kaydedildi. 

İsrail Kamu Yayın Kuruluşunun (KAN) haberinde ise Filistin yönetiminin, toplantıda, İsrail'deki Filistinli işçiler için değil vatandaşların aşılanması için 100 bin doz aşı istediği bilgisi paylaşıldı.

Sağlık Bakanlığı Destekleyici Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Usame en-Neccar da yeni Kovid-19 mutasyonunun yayılmasının önüne geçilmesi için test malzemelerinin ülkeye getirilmesi konusunda anlaşıldığını söyledi.

Kaynak : AA

Yorumlar