YAŞAM
27 Mayıs 2019 07:54 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:34

Fikirtepe'de yangın dehşeti! Ölü ve yaralılar var

Kadıköy Fikirtepe'de kentsel dönüşüm için boşaltılan bir evde çıkan yangın 3 binaya birden sıçradı. Hızla büyüyen yangında ölü ve yaralılar olduğu bildirildi. Bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye sevk edildi.

Fikirtepe'de yangın dehşeti! Ölü ve yaralılar var
Haberi Dinle

İstanbul Kadıköy Fikirtepe'de kentsel dönüşüm için boşaltılan bir evde çıkan yangın 3 binaya birden sıçradı. Hızla büyüyen yangında ölü ve yaralılar olduğu bildirildi. Bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Özbey Caddesi'nde bulunan kentsel dönüşüm için boşaltılmış 3 katlı binada yangın başladı. Çevredeki 3 farklı binaya sıçrayan yangına çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi.

VATANDAŞLAR MERDİVENLE KURTARILDI

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, 4 ve 5 katlı binaların üst katlarında mahsur kalan vatandaşları merdiven ile kurtarırken hızlı şekilde yayılan yangına müdahale etti.

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Yangının başladığı boş binanın kağıt toplayıcılar tarafından depo olarak kullandığı öne sürülürken, yangın sırasında alevlerden kurtulamayan bazı vatandaşların hayatını kaybettiği bildirildi. Yangında 1 kişi olay yerinde bir kişi de ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Yangın söndürme çalışmaları sürüyor.
<iframe src="https://www.istiklal.com.tr/video-embed/452524" frameborder="0" width="665" height="400" scrolling="no" style="width: 665px; height: 400px; overflow: hidden; border:0"></iframe>

Yorumlar