20 Kas 2023 21:27 Son Güncelleme: 21 Kas 2023 12:22

Festival katliamını İsrail'in yaptığı tespit edildi

Filistinli mücahitlere yönelik yalan ve iftiralar tek tek çöktü. Gazze'deki soykırıma destek veren Batı'nın kullandığı en önemli argümanlardan biri olan 'festival katliamı' yalanı da gün yüzüne çıktı. İsrail medya kuruluşu Haaretz, gündeme bomba gibi düşen bir itirafa imza attı. Haaretz, bir polis kaynağına dayandırdığı haberinde, Nova Rave Festivali'ndeki katliamın İsrail helikopterleri tarafından hedef gözetmeksizin ağır makineli silahlar ve füzeler kullanılarak gerçekleştirildiği belirtildi.

Festival katliamını İsrail'in yaptığı tespit edildi
Haberi Dinle

Filistinli mücahitlerin İsrail zulmüne karşı başlattığı Aksa Tufanı operasyonu sonrası başta siyonistler olmak üzere Batı medyası tarafından ortaya propaganda içerikli çok sayıda yalan öne sürüldü. Sosyal medya ve siyonistlerin güdümündeki basın kuruluşlarında Hamas'a yönelik "kadınlara tecavüz", "bebeklerin kafasını kesme", "sivilleri katletme", "esirlere işkence" gibi çok sayıda iftira atıldı. O yalanlardan biri de "festivalde sivillerin katledildiği" yalanıydı. Bu yalan da İsrail medyasının itirafıyla boşa çıktı.

İsrail medya kuruluşu Haaretz, gündeme bomba gibi düşen bir itirafa imza attı.

Gazze’de soykırım yapan İsrail'in Hamas'ı suçladığı “festival saldırısı”nda gerçek bambaşka çıktı. İsrailli sivillerin öldüğü Nova Rave Festivali katliamının İsrail’e ait helikopterler tarafından yapıldığı tespit edildi.

Haaretz, bir polis kaynağına dayandırdığı haberinde, İsrail'in Hamas'ın yaptığını öne sürdüğü 7 Ekim'deki Nova Rave Festivali'ndeki katliamının İsrail Silahlı Kuvvetleri tarafından İsrail helikopterlerinin hedef gözetmeksizin ağır makineli silahlar ve füzeler kullanılarak gerçekleştirildiği belirtildi.

ABD menşeili Associated Press Haber Ajansı'nın yayınladığı görüntülerde, hurdaya dönen araçların piyade tüfekleriyle o hale gelemeyeceği görüldü.

Daha önce de İsrailli helikopter pilotları, hangisinin Filistinli hangisinin İsrailli olduğunu bilmedikleri için rastgele ateş açtıklarını itiraf etmişti.

Festivalde bulunan İsrailliler de kendilerine ateş açanların Kassam Tugayları’nın değil İsrail güçlerinin olduğunu açıklamıştı.

Festivalde yaşananları dayanak gösteren Batılı liderler, “İsrail’in kendisini savunma hakkı var” bahanesiyle İsrail’in gerçekleştirdiği Gazze’deki soykırıma destek oluyorlar.

Ellerinde bulunan son argümanın da yalan olduğu ortaya çıkmasıyla Batılı liderlerin nasıl bir savunmada bulunacağı merak konusu oldu.

Batılı birçok ülke Soykırımcı İsrail’e kayıtsız ve şartsız destek veriyor. Onlardan ABD, Fransa, Almanya, İtalya ve İngiltere, 10 Ekim’de ortak bildiri yayımlayarak İsrail'in gerçekleştirdiği ‘festival katliamı’nı en büyük argümanlardan biri olarak kullanmıştı.

ABD Başkanı Joe Biden, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Olaf Scholz, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, ve İngiltere Başbakanı Rishi Sunak'ın yayınladığı ortak bildiride şu ifadeler kullanılmıştı:

“Son günlerde dünya, Hamas’ın, evlerinde aileleri katletmesini, müzik festivalinde eğlenen 200'den fazla genci katletmesini ve halihazırda rehin tutulan yaşlı kadınları, çocukları ve tüm aileleri kaçırmasını dehşetle izledi.”

Yorumlar