SPOR
25 Oca 2017 17:47 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 07:41

Fenerbahçe'den Kayserispor'a bilet tepkisi

Sarı-lacivertli kulüp, Spor Toto Süper Lig'de deplasmanda Kayserispor ile yapılacak maçta taraftarları için ayrılan bilet fiyatlarının yüksek tutulmasına tepki gösterdi.

Haberi Dinle

Fenerbahçe Kulübü, Spor Toto Süper Lig'de 29 Ocak Pazar günü deplasmanda Kayserispor ile yapılacak maçta taraftarları için ayrılan bilet fiyatlarının yüksek tutulmasına tepki gösterdi.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Kayserispor yönetiminin, misafir takım taraftarları için ayrılan biletlerin bedelini 150 lira olarak belirlediği vurgulanarak, şöyle denildi:

"Kayseri'de yaşayan ve takımlarını bir futbol sezonunda en fazla bir defa görme fırsatı olan taraftarlarımızın, bu tek müsabakayı izleyebilmesi için Kayserispor yönetimi tarafından belirlenmiş fahiş bilet fiyatının, ne ekonomik ne de mantıksal herhangi bir izahı bulunmamaktadır. Bu uygulamanın karşılıklılık ilkesine de aykırı olduğunu hatırlatmakta yarar görüyoruz. Zira yönetimimiz, ligin ilk yarısında, sahamızda oynanan lig maçında Kayserispor taraftarlarına, taraftarlarımıza uygulanan bilet fiyatının aynısını uygulamış, tüm Migros kale arkası tribününün bilet fiyatını 75 lira belirleyerek, iki kulüp taraftarını birbirinden ayırmamıştır."

"Haksız kazancı, yüksek ideallere tercih eden bu anlayışı nefret ile kınıyoruz"
Açıklamaya şöyle devam edildi:

"Kayserispor yönetiminin, her şeyden önce Kayseri'de yaşayan ve yılda en çok bir kez takımlarını görme şansına sahip olan Fenerbahçe taraftarlarının ekonomik olarak istismarı niteliğindeki bu karar, büyük bir gayret ile ülkemizde hakim kılınmaya çalışılan dayanışma ve birlik olma anlayışına vurulmuş bir darbe niteliğindedir. Haksız kazancı, yüksek ideallere tercih eden bu anlayışı nefret ile kınıyoruz."

Kaynak: AA

Yorumlar