SPOR
23 Mar 2016 11:57 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 02:18

Federasyon Başkanı'ndan milli takım açıklamaları

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, A Milli Futbol Takımı'nın galip gelerek, son dönemdeki yükselişini sürdüreceğine inancının tam olduğunu bildirdi.

Haberi Dinle

Yıldırım Demirören, A Milli Futbol Takımı'nın 2016 Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlıklar kapsamında yarın Antalya'da İsveç ile yapılacak özel maç öncesi Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hazırlanan maç kitabında görüşlerini sporseverlerle paylaştı.

"Yükselişimizi sürdüreceğiz" başlığı altındaki yazısında, Türk Milli Takımı'nın EURO 2016 elemelerinde gösterdiği büyük başarının herkese benzersiz bir mutluluk yaşattığını belirten Demirören, "Bu başarının heyecanı hala içimizde tazeliğini korurken, daha büyük başarılar için hazırlıklara hız veriyoruz." ifadesini kullandı.

Ay-yıldızlı ekibin EURO 2016 elemelerine de İsveç ile yaptığı hazırlık maçıyla başladığını hatırlatan Demirören, şunları kaydetti:

"Güzel bir tesadüf olarak şampiyona hazırlıklarına da Antalya şehrimizin ev sahipliğinde, yine bir İsveç maçıyla başlıyoruz. Yeniden zirveye çıkardığımız milli takım ruhunu Türkiye'nin her köşesine taşımak bizim önceliklerimizden birisi. Bu vesileyle Antalya'nın bu maça mükemmel bir şekilde ev sahipliği yapacağını düşünüyorum. Avrupa'nın güçlü futbol geleneğine sahip, önemli ekiplerinden birisi olan İsveç ile seyir kalitesi yüksek, dostluk seviyesi kusursuz bir maç olacağına inanıyorum. Yine bir galibiyetle, Fatih hocamızın liderliğinde milli takımımızın yükselişini sürdüreceğine de inancım tam. Tüm futbolseverleri, milli takımımızın yanında olmaya, milli takım ruhunu statta, sokakta ve ekran başında yaşamaya, paylaşmaya davet ediyorum."

Yorumlar