17 °c

F.Bahçe 4 yıldızını satıyor!

Sezon başından beri hayal kırıklığı olan 4 yıldızın yıllık ücretleri 12.5 milyon Euro olunca yönetim, makul bir ücret gelmesi durumunda pazarlık yapmadan bu yıldızları satacak.

F.Bahçe 4 yıldızını satıyor!

Elinde sadece Türkiye Kupası kalan Fenerbahçe, ekonomik açıdan da tarihinin en büyük çıkmazını yaşıyor. Advocaat'ın, "Sadece antrenmana çıkıp maaşının yatmasını bekleyen adamlarla, şampiyonluk mücadelesi veremezsiniz" açıklamasından sonra gözler, yüksek yıllık ücret alan ancak performansıyla tatmin etmeyen isimlere çevrildi.

Toplam yıllık ücretleri 12.5 milyon Euro olan Van Persie, Emenike, Stoch ve Van der Wiel, sahada olmadıkları için yönetimin elini zora sokuyor. Stoch ve Van der Wiel'e kulüp arayan ancak eli boş dönen yönetimi, sezon sonu da aydınlık bir tablo beklemiyor. Bu isimlerin form durumlarının kötüye gitmesi ve elden çıkarılamayacak olması, "Fenerbahçe bu ağır yükten nasıl kurtulacak" sorusunu akıllara getiriyor. Yönetimin bu isimlere teklif gelmesi halinde pazarlığa oturmayacağı, makul ücreti aldığı takdirde hemen elden çıkaracağı öğrenildi.

VAN PERSIE
5 milyon Euro kazanıyor, 1 yıllık sözleşmesi var.

EMMANUEL EMENIKE
2,5 milyon Euro kazanıyor, 1 yıllık sözleşmesi var.

MIROSLAV STOCH
2 milyon Euro kazanıyor, 1 yıllık sözleşmesi var.

VAN DER WIEL
3 milyon Euro kazanıyor, 3 yıllık sözleşmesi var.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.