GÜNDEM
17 Eki 2019 16:05 Son Güncelleme: 17 Eki 2019 16:06

Fatih Erbakan'dan çarpıcı çağrı: NATO üslerini kapatalım!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, “Haklı davalarımızda yanımızda olmayan, düşmanlarımızın yanında yer alan Amerikan/NATO’nun topraklarımızdaki üslerini kapatalım. Tüm NATO operasyonlarında yer alan askerlerimizi geri çekelim. ” dedi.

Haberi Dinle

Erbakan yazılı açıklamasında; 'Son olarak Barış Pınarı Harekatı'na karşı tavrıyla şaşırtmayan ve İslam coğrafyasındaki tüm emperyalist işgallerde çok önemli rol oynayan NATO , 67 yıldır Türkiye’nin sırtında vebal, ayağında pranga olarak durmaktadır.' ifadelerine yer verdi.

 

NATO'DAKİ 'MÜTTEFİKLERİMİZ' HER FIRSATTA ARKADAN HANÇERLEDİ

Türkiye’nin 1952’den bu yana NATO’da beraber görev yaptığı ABD ve AB ülkeleri tarafından her fırsatta arkadan hançerlediğini vurgulayan Erbakan,
“ En önemli üsleri topraklarımızda bulunan NATO, Türkiye’nin 67 yıldır koşulsuz desteğine karşılık Türkiye'ye her konuda koşulsuz köstek olmaya daha ne kadar devam edecek?” sorusunu yöneltti.

NATO ASKERİ DARBELERDE HEP BAŞROLDEYDİ

NATO'nun Türkiye'deki askeri darbelerde hep başrolde olduğunu belirten Erbakan değerlendirmelerini şöyle sürdürdü:
"Türkiye’nin koşulsuz askeri, maddi ve stratejik desteğine rağmen, NATO’nun kuruluşundan bu yana Türkiye’ye hiçbir desteği ve faydası bulunmuyor. NATO, ne PKK ne de PYD ile mücadelede, ne de başka tehditleri başımızdan savmada yanımızda oldu. NATO, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda açık şekilde Türkiye’nin karşısında yer aldı. En son 15 Temmuz darbe girişimine NATO’nun desteği konusunda çok ciddi iddialar ortaya konuldu."

NATO'NUN ASLİ GÖREVİ ABD VE İSRAİL'E HİZMET ETMEKTİR

NATO'nun şimdiye kadar Türkiye’nin hiçbir derdine derman olmadığının altını çizen Erbakan, " Milli Görüş olarak yıllardan beri ifade ettiğimiz gibi; NATO demek, Amerika demektir. Asli görevi Amerika’nın menfaatlerine, İsrail’in menfaatlerine ve Büyük İsrail’in kurulmasına hizmet etmektir. NATO Siyonist İsrail’in arka plandaki en büyük moral ve destek gücüdür. " dedi.

NATO GENEL SEKRETERİ'NİN İTİRAFI

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısında ilk kez istemeyerek de olsa gerçekleri dile getirerek kendilerinin yıllardır söylediklerini teyit ettiğini vurgulayan Erbakan şöyle devam etti:
"Stoltenberg, 'NATO Amerika’nın menfaatleri aleyhine olabilecek hiçbir angajmanda yer almadı ve almayacak' dedi. Dolayısıyla NATO’nun bizim doğrularımıza göre değil, Amerika’nın hedefleri ve çıkarları doğrultusunda devreye giren bir örgüt olduğunu açıkça ifade etti. Stoltenberg böylelikle NATO’nun ‘hakkı değil, kuvveti üstün tutan” bir yapı olduğunu birinci ağızdan itiraf etmiş oldu. PKK/PYD sizin için terör örgütü olabilir, ülkenizi tehdit ediyor olabilir. Ancak bu örgütler Amerika ve muttefiklerinin gizli emellerine hizmet ediyorsa NATO bunlarla mücadelenizde sizinle olmaz, olamaz."

ERBAKAN'DAN ÖNEMLİ ÇAĞRI: “NATO ÜSLERİNİ KAPATALIM”

'Bunların bu kadar rahat olmalarının tek sebebinin mutlak güç ve kudret sahibinin Amerika değil, Allah olduğunun bilincinde olarak hareket edilmemesidir' diyen Erbakan açıklamasını çarpıcı çağrılarıyla tamamladı:
"Haklı davalarımızda yanımızda olmayan, düşmanlarımızın yanında yer alan Amerikan/NATO’nun topraklarımızdaki üslerini kapatalım. Tüm NATO operasyonlarında yer alan askerlerimizi geri çekelim. Milli duruş sergilemeden, bu gerekli ‘fiili adımları’ atmadan sadece ‘Milli Dil’ kullanmamız yeterli olmuyor ve bunları cesaretlendiriyor . Türkiye gerekli adımları attığında, tüm bu Türkiye aleyhtarı aktörler Türkiye'nin önünde selam durmak zorunda kalacaklar."

Yorumlar