DÜNYA
07 Haz 2021 08:34 Son Güncelleme: 07 Haz 2021 08:35

Facebook'tan Filistin özrü

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını eleştiren paylaşımları kaldırması sebebiyle tepki çeken sosyal medya platformu Facebook, konuya ilişkin açıklama yaptı. Engellemelerin "teknik bir arızadan kaynaklandığını" açıklayarak özür diledi.

Haberi Dinle

Kanada'da bazı Facebook kullanıcılarının Filistin'e destek mesajlarının silinmesi tepkilere yol açmıştı. Sosyal medya devi, uyguladığı sansürün "Teknik bir arızadan kaynaklandığını" açıkladı.

İsrail güvenlik güçlerinin Kudüs'te şeyh Cerrah Mahallesi, Mescid-i Aksa ve Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 254 kişi hayatını kaybetmiş, yüzlerce kişi de yaralanmıştı. Tüm dünyadan Filistinlilere destek mesajları yağarken, Kanadalı bazı Facebook kullanıcıları, Filistin'e destek mesajlarının silindiği yönünde şikayette bulundu.

Facebook, İsrail şiddetine karşı kamuoyu oluşmasına engel olduğu gerekçesiyle büyük tepki aldı. Tepkilerin ardından açıklama yapan Facebook, sorunun "teknik bir arızadan kaynaklandığını" duyurdu.

Facebook, açıklamasında şirket politikalarının herkese eşit uygulandığını belirtti. "Kasıtlı olarak seslerini bastırıldığını düşünen herkesten çok özür dileriz." İfadeleri kullanıldı.

Yorumlar