26 Haz 2022 09:09 Son Güncelleme: 26 Haz 2022 09:50

Evini ilaçlattı, apartman zehirlendi! 16 kişi hastanede!

İstanbul Bağcılar’da 6 katlı bir binada oturan vatandaş evini ilaçlattı. İlaçlama sonrasında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı binada yaşayan kişilerden 16’sı zehirlendi. İlaçlamadan etkilenen bina sakinleri hastaneye kaldırıldı.

Evini ilaçlattı, apartman zehirlendi! 16 kişi hastanede!
Haberi Dinle

Bağcılar Yenigün Mahallesi’nde yaşanan olayda 6 katlı bir apartmanda bulunan bir dairede iddiaya göre ilaçlama yapıldı. Yapılan ilaçlama sonucunda, binada bulunan kişilerden 2’si çocuk olmak üzere 16 kişi zehirlendi.

Olayın ardından sokağa çok sayıda ambulans gönderildi. Zehirlenen kişilere ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Daha sonra zehirlenen vatandaşlar tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan vatandaşların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Evini ilaçlattı, apartman zehirlendi! 16 kişi hastanede! - Resim : 1

Olay yerine emniyet şeridi çekerek güvenlik önlemi alan polis ekipleri, olay yerine itfaiye ve AFAD ekiplerini çağırdı. İlaçlanan dairede ilaçtan etkilenen birinin olup olmadığını kontrol etmek amacıyla, AFAD ekipleri özel kıyafetler giyerek binayı kontrol etti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorumlar