13 °c

Renato Sanches 18 değil 24 yaşında iddiası

Portekizli Renato Sanches ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Romanya basınının iddiasına göre Portekiz'in yarı finale çıkmasında büyük katkısı olan yıldızın yaşı aslında 18 değil 24!

Renato Sanches 18 değil 24 yaşında iddiası

Euro 2016'ya damgasını vuran isimleri saymak gerekirse Portekizli Renato Sanches'i ilk 3'te saymak mümkün. Ancak Renato Sanches şu anda futboluyla değil bambaşka bir özelliğiyle konuşuluyor.

Portekizli futbolcu turnuva öncesi 35 milyon euro'ya (bonuslarla 45 milyon euro'yu buluyor) Bayern Münih'e imza atmıştı.

Genç futbolcu Euro 2016'da şu ana kadar gösterdiği performansla Portekiz'in yarı finale gelmesinde de büyük rol oynadı.

Herkes Renato Sanches'in Euro 2016'nın yıldızı seçilmesine kesin gözüyle bakıyor. Ancak şimdi bambaşka bir iddia söz konusu.

19 yaşındaki genç futbolcunun aslında ne kadar genç olduğu tartışma konusu oldu.

İddialara göre Renato Sanches 18 değil 24 yaşında.

Bu iddiayı gündeme taşıyan Romanya basını oldu. Dolce Sport TV kanalı Renato Sanches'in yaşı konusunda doğruyu söylemediğini ve 24 yaşında olduğunu iddia etti. Kanal bu iddiasını genç futbolcunun doğum kayıdının doğduktan yıllar sonra yapılmasına dayandırdı ve kaydedilen doğum tarihinin doğru olmadığını öne sürdü. Fransız Teknik Direktör Guy Roux da Renato Sanches'in yaşının 24 olduğunu iddia edenler arasında.

Lizbon'da doğan Renato Sanches'in orijini ise Yeşilburun adaları. Aslında Sanches'in yaşı daha önce de ülkesinde tartışma konusu olmuştu. Sporting Lizbon kulübü, o dönem Benfica formasını giyen Renato Sanches'in yaşının doğru olmadığını iddia etmişti.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.