21 Kas 2023 19:07 Son Güncelleme: 21 Kas 2023 19:10

Eski İsrail Başbakanından skandal savunma: Öldürülen sivillerin çoğu Hamaslı teröristti

İsrail’in eski başbakanı ve ana muhalefet lideri Yair Lapid, 7 Ekim'den bu yana Gazze’yi yutma ablukasını sürdüren İsrail ordusunun katlettiği Filistinli sivillerin terörist olduğunu iddia etti. Lapid, Netanyahu hükümetinin işlediği savaş suçunu, “Öldürülen 12 bin Filistinlinin çoğunluğu Hamaslı teröristti” sözleriyle savundu.

Eski İsrail Başbakanından skandal savunma: Öldürülen sivillerin çoğu Hamaslı teröristti
Haberi Dinle

Uluslararası hukuku hiçe sayan İsrail hükümeti, yaklaşık 2,3 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi'ne 46 gündür havadan, denizden ve karadan saldırıyor. 7 Ekim'den bu yana İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi'ne yönelik bombardımanında 5 bin 650'si çocuk, 3 bin 550'si kadın olmak üzere 13 bin 300'den fazla Filistinli öldürüldü.

Uluslararası toplumdan gelen ateşkes ve insani ara çağrılarına rağmen İsrail ordusu, hastane, ibadethane, okul, mülteci kampı ve sivil yerleşim demeden insanlık suçu işlemeye devam ediyor.

KATLEDİLEN SİVİLLER İÇİN 'TERÖRİST' DEDİ!

İsrail'in Gazze'ye saldırıları kesintisiz sürerken Sky haber kanalına röportaj veren İsrail'in eski başbakanı Yair Lapid, skandal sözlere imza attı. “Öldürülen 12 bin Filistinlinin çoğunluğu Hamaslı teröristlerdir” diyen Lapid, katledilen masum siviller için “Hele şükür onlardan kurtulabildik.” ifadelerini kullandı.

Lapid'in ifadeleri şöyle:

''Öldürülenlerin çoğu teröristti. Öldürülenleri çoğu Hamaslı teröristlerdi. İnsanlar ''12 bin kişi öldürüldü'' diyor. Evet. Hamas 40 bin kişilik bir ordu. Ve çoğu öldürüldü çok şükür.''

Gazze'de öldürülen 15.000 Filistinliden 6.900'ü (yüzde 46'sı) çocuktu.

Yorumlar