TEKNOLOJİ
11 Ağu 2020 16:24 Son Güncelleme: 11 Ağu 2020 16:26

Eski iPhone sahipleri dikkat! İade ödemeleri başlıyor

Apple, eski iPhone modellerinden herhangi birini kullananlar için çok önemli bir açıklama yaptı. Şirket, iPhone sahiplerine para iade edecek. Bakın hangi modeller için geçerli olacak?

Haberi Dinle
1/8Apple, eski iPhone modellerinden herhangi birini kullananlar için çok önemli bir açıklama yaptı. Şirket, iPhone sahiplerine para iade edecek. Bakın hangi modeller için geçerli olacak?
 
 
 
 
2/8Apple, eski telefon modellerini kasıtlı olarak yavaşlattığı iddiası üzerine açılan davada 500 milyon dolar ödemeyi kabul etti.
 
 
 
 
3/8Şirketi, iPhone 6, 6S, 7 ve SE model telefona sahip müşterilerine talep etmeleri halinde 25 dolar ödemede bulunacak.
 
 
 
 
4/8Yabancı kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, Apple şirketi 2017 yılında, eski model cihazlarında ‘beklenmedik şekilde kapanmaların önüne geçmek' gerekçesiyle performans yavaşlatmasına gittiğini kabul etti.
 
 
 
 
5/8Bunun üzerine bazı müşteriler tarafından dava edildi. Şirket, tüketici avukatları ile varılan anlaşma gereği sorumlu olduğunu kabul etti.
6/8Ünlü teknoloji firması, hatasını kabul etmesinin ardından batarya değişimlerinde 29 dolarlık indirime gitti. Ancak, bir çok kişi bu süreçte yüzlerce dolar harcayıp yeni telefon aldıklarını ve mağdur olduklarını belirterek tüketici avukatlarına başvuruda bulundu.
 
 
 
 
7/8Şirket, bu konuda hatasını kabul etmese de tüketici avukatları ile uzlaşma yolunu seçti ve 93 milyon doları avukatlara verilmek kaydı ile 500 milyon dolara kadar ödeme yapma sözü verdi.
 
 
 
 
8/8Anlaşma gereği, iPhone 6, 6S, 7 ve SE model telefonu olan müşteriler talepte bulunmaları halinde şirketten 25 dolar iade alabilecek.

Kaynak : İHA

Yorumlar