BASKETBOL
09 Haz 2019 21:15 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:58

Ergin Ataman’dan Ali Koç’a çok sert sözler: Azmettirici

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Fenerbahçe Beko maçının ardından kendisine yönelik tezahüratlara tepki göstererek olaylarla ilgili Ali Koç'u sorumlu tuttu.

Haberi Dinle

ahincioğlu Basketbol Süper Ligi final serisi ilk maçında Anadolu Efes evinde Fenerbahçe Beko'ya mağlup oldu. 

Sinan Erdem Spor Salonu'ndaki karşılaşma sırasında sarı-lacivertli taraftarlar Ataman'a tepki gösterdi. 

Taraftarlar, Ataman'ın aleyhine küfürlü tezahüratlarda bulundu. Anadolu Efes taraftarı ise bu tezahüratları ıslıklarla protesto etti. 

Ataman'ın aleyhine küfürlü tezahüratların devam etmesi üzerine müsabaka öncesinde anons yapılarak Fenerbahçe taraftarı uyarıldı. 

MAÇ SONU CEVAP VERDİ

Ergin Ataman'dan kendisine yönelik tepkilere maç sonu yanıt verdi. 

Fenerbahçe'nin bu akşam kendilerinden daha iyi oynadığı dile getiren Ataman, "Euroleague'deki kaybettikleri maçın bir rövanşı olarak görüyorlardı. Onur mücadelesi gösterdiler. Biz ise karşılık veremedik. Sezonun 82. Maçı. En kötü basketbolumuzu oynadık. Seride 1-0 öne geçtiler. Şimdi iki gün sonra tekrar oynayacağız. Mental olarak daha hazır hale getirmeye çalışacağız. Bu akşam mental olarak hazır değildik. Fenerbahçe ise çok kararlı gelmiş" dedi. 

"AZMETTİRİCİ FENERBAHÇE BAŞKANI'DIR"

Fenerbahçeli taraftarlarının kendisi aleyhinde yaptığı tezahüratlar ile ilgili yorum yapan deneyimli çalıştırıcı, "Son 10 senedir bu taraftar grubu tarafından maruz kaldım. İspanya'da özellikle final maçında başından sonuna kadar bir grubun ağır ve hakaretlerine bende o günkü heyecanla, sonuçta final maçı oynuyorsunuz bir tepki verdi. Bu tepkim tüm Fenerbahçe camiasına değildi. Orada bana küfür ve hakaret eden kişilereydi. Ancak bugün burada oluşan ortam Fenerbahçe Kulübü Başkanının (Ali Koç) açıklama ve azmettiricisidir. Kendisi söyledi, 'Fenerbahçe arenada Ergin Ataman'ı nasıl koruyacağız' diye. O günden beri sosyal medya üzerinden bütün hesaplarıma gelen yüzlerce tehdit ve ağır hakaret var. Bunları bir basın toplantısında gösteririm ama yayınlamıyorum. İnsanın insanlıktan utanacağı hakaret ve küfürler var. Bu akşamda bunları gördük. Bunları azmettiren kişi de Fenerbahçe Kulübü Başkanıdır. Bu şekilde devam ettiği takdirde Fenerbahçe arenaya gitmeyeceğim" ifadelerini kullandı.

Yorumlar