26 °c

Mustafa Yeneroğlu istifa ettiği haberlerini sert dille yalanladı

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın 'AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu istifa etti' iddiası Yeneroğlu tarafından yalanlandı. Yeneroğlu 'spekülasyonlar gerçek dışı ben AK Partiliyim' dedi .

Mustafa Yeneroğlu istifa ettiği haberlerini sert dille yalanladı
14/05/2019 09:18 - Güncelleme : 14/05/2019 11:54

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun istifasını parti yetkililere verdiğini iddia etti. Fırat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "YSK'nın kararını eleştiren istifa etsin" çağrısında sonra Yeneroğlu'in istifasını verdiğini iddia etmişti. Konuya ilişkin açıklama yapan Yeneroğlu, "İstifa ettiğim haberi doğru değil" dedi.

Hande Fırat, "İstifayı verdi" başlığıyla yayımlanan yazısında Mustafa Yeneroğlu'nun istifasını Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ile AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'e verdiğini iddia etti.

 FIRAT: KELİMESİNE DOKUNMADAN AKTARIYORUM

Yeneroğlu'nu aradığını söyleyen Fırat, "Kelimesine dokunmadan bana söylediklerini aktarıyorum" diyerek şu ifadeleri kullandı:

"Ben bugüne kadar eleştiri ve endişelerimi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hep paylaştım. Ancak toplum gün geçtikçe kutuplaşıyor. Benim gibi düşünmeyen, yaşamayan, bakmayan insanların da huzurlu olmasını istiyorum çünkü onların huzuru da benim huzurum. Ben kimse ile beraber hareket etmiyorum. Çocuklarımızın yüzüne bakabilmek istiyorum."

'SPEKÜLASYONLAR GERÇEK DIŞI, BEN AK PARTİLİYİM'

Fırat'ın "istifa etti" iddiasına ilişkin Twitter'dan açıklama yapan Yeneroğlu şu ifadeleri kullandı:

"İstifa ettiğim haberi doğru değil. Hande hanım maalesef off the record bir görüşmeyi teyit bile ettirmeden,hatalı bir biçimde düşük cümlelerle vermiş. Ben kendilerine, 'kamuoyu üzerinden bir mesaja gerek olmadığını, Sn Cumhurbaşkanımızın şahsımla ilgili bir güvensizliği durumunda bana doğrudan iletebileceğini ve istifamı istemesi durumunda istifamı verebileceğimi, kendisine şimdiye kadar hiçbir zaman saygıda kusur etmediğim gibi bundan sonra da etmeyeceğimi belirttim. Bunun ötesinde tüm spekülasyonlar gerçek dışı. Ben AK Partiliyim.

HANDE FIRAT'A SİTEM DOLU MESAJ

Yeneroğlu, Fırat'a attığı WhatsApp'a attığı mesajı da yayımlayarak şöyle dedi:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, AK Parti'nin programı ve özgürlükçü ve müreffeh Türkiye vizyonu doğrultusunda siyaset yapmaya devam edeceğim. Bunu beni siyasete davet eden başta Sn Cumhurbaşkanımıza ve beni destekleyen seçmenimize borçluyum. Mücadelesini verdiğim özgürlükçü demokrasi konusunda Ak Parti'yi suçlayanların birçoğunun her değerlendirme ve her öz eleştiriyi 'hesabı ne acaba' şeklinde algılaması benim sorunum değil. Bu bir sosyalizasyon meselesi. Ben düşük profilli hesap yapmam. Görüşlerimi hiç gizlemedim."

İşte o mesaj:

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.