GÜNDEM
19 Mayıs 2022 12:12 Son Güncelleme: 19 Mayıs 2022 13:21

Erdoğan'dan İsveç ve Finlandiya tepkisi: 'Terör odaklarını barındırıyorlar'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvuru süreci hakkında konuşan Erdoğan, "Bunlar terör odaklarını kendi ülkelerinde barındıranlar. NATO'ya Finlandiya ve İsveç'in girmesine hayır diyeceğiz." dedi. Erdoğan, Atatürk Havalimanı hakkında da "Bir ihtimal pistleri kaldırmayacağız yeşil alanları zenginleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Haberi Dinle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde düzenlenen "Kütüphane Söyleşileri" programında, gençlerle bir araya geldi.

Erdoğan, programı, sosyal medya hesabından, "Gençlerimizle gerçekleştirdiğimiz Kütüphane Söyleşilerimizde NATO'nun genişlemesiyle ilgili meseleleri etraflıca ele aldık. Yaklaşımımızı açık yüreklilikle gençlerimize de izah ettim…" notuyla paylaştı.

"HAYIR DİYECEĞİZ"

İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvuru süreciyle ilgili konuşan Erdoğan, "Bunlar terör odaklarını kendi ülkelerinde barındıranlar. NATO'ya Finlandiya ve İsveç'in girmesine hayır diyeceğiz. İsveç tam bir terör yuvasıdır." ifadelerini kullandı.

"BİR İHTİMAL PİSTLERİ KALDIRMAYACAĞIZ"

Atatürk Havalimanı'ndaki düzenleme hakkında da konuşan Erdoğan, "Bir ihtimal pistleri kaldırmayacağız yeşil alanları zenginleştireceğiz." dedi.

 

Yorumlar