10 °c

Erdoğan'dan İlker Başbuğ açıklaması: Yazıklar olsun, gerekli cevabı alacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlker Başbuğ'un 'Afrin siyasete alet edilmesin' açıklamasına yönelik olarak, "Yazıklar olsun, gerekli cevabı alacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlker Başbuğ'un 'Afrin siyasete alet edilmesin' açıklamalarına yönelik olarak, "Yazıklar olsun, gerekli cevabı alacak" dedi.

Erdoğan, "Bunu az önce duydum. Bir Genelkurmay Başkanı tarafından, emekli bile olsa, bu tarz açıklamayı duymak bizim için büyük talihsizlik. Afrin'in siyaseye alet edildiğini söylemek onun haddine mi?" diye konuştu.

 

İLKER BAŞBUĞ NE DEMİŞTİ?

"Afrin'de Mehmetçik çatışıyor, askerimiz çatışıyor, şehit oluyor. Asker çatışırken, şehit olurken siyasidir falan gibi söylemlerin tartışılma zamanları değil. Asker canını almış, görevini almış, görev için çatışıyor. Şehit oluyor, kanını akıtıyor. Böyle konuların gündeme getirilmesini doğru bulmuyorum. Türkiye geleceğin güçlü bir devleti olacak.

Bugün de durumumuz zaten ortada, böyle bir devlet varken, siz küçük emeller peşinden gidip bunu YPG'ye, PYD'ye adeta Türkiye karşısında böyle bir tartışılması bile çok rahatsız ediyor. Bu rahatsız edici bir şey, bu mukayese edilecek, karşılaştırılacak bir konu değil.

Bunu daha evvelde söyledik, ümit ediyorum sağduyulu hareket, sağduyulu bu olaya bakış nerede? Amerikan Birleşik Devletleri başta olmak üzere hakim olur ve bu yanlış maceradan vazgeçilir. Çünkü aynı şey devam ederse bakın Amerika Birleşik Devletleri çok şey kaybeder."

 

 

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.